22 medale skierniewickich pływaków w Ciechanowie

0

Bardzo dobrze pływacki sezon rozpoczęli zawodnicy klubu UKS Nawa Skierniewice. Podczas zawodów w Ciechanowie silna reprezentacja naszego miasta wywalczyła w sumie 22 medale, w tym 6 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych.

30 września zawodami w Ciechanowie zawodnicy naszego klubu zainaugurowali starty w nowym sezonie. Do rywalizacji w dwudziestu konkurencjach przystąpiło 381 zawodników z 31 klubów z całej Polski. Nasi reprezentanci wywalczyli w sumie 22 medale – 6 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych, co uplasowało nasz zespół na czwartym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Złote medale zdobyli: Pola Drążkiewicz – 50 m stylem klasycznym, Zuzanna Orłowska – 100 m stylem motylkowym, Alicja Rodziewicz – 50 m stylem motylkowym, Bartosz Stefanowski – 100 m stylem motylkowym, Alicja Ulicka – 100 m stylem grzbietowym i Kornelia Walz – 100 m stylem zmiennym.

Srebrne krążki padły łupem: Pauliny Dudek – 50 m stylem zmiennym, Szymona Dębskiego – 100 m stylem motylkowym, Juli Górskiej – 100 m stylem grzbietowym, Weroniki Lesiak – 50 m stylem klasycznym, Nadi Lipowskiej – 50 m stylem motylkowym, Alicji Rodziewicz – 50 m stylem grzbietowym, Inez Sarny – 50 m stylem grzbietowym, Bartosza Stefanowskiego – 100 m stylem dowolnym oraz sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie Sarna, Dudek, Świderska, Górska.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Bartosz Brodowski – 100 m stylem motylkowym, Gracjan Kostański – 50 m stylem klasycznym, Jan Michalak – 100 m stylem zmiennym, Alicja Ulicka – 100 m stylem zmiennym, Kornelia Walz – 100 m stylem dowolnym, Oliwia Zakrzewska – 50 m stylem motylkowym oraz Joanna Świderska – 50 m stylem motylkowym.

Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii 14-latków został nasz zawodnik – Bartłomiej Stefanowski.