Academia Gorila Skierniewice: Podium dla zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu

0
353

W ostatnim miesiącu zawodnicy Academia Gorila Skierniewice stawali na podium ogólnopolskich zawodów aż pięć razy: cztery medale – w tym trzy złote i jeden srebrny wywalczyli parterowcy podczas zawodów OPEN GI w Luboniu (6 czerwca). Brązowy medal podczas Pucharu Polski w Koninie zdobył Maciej Moskwa (16-17 maja). Dodatkowo nasi grapplerzy odebrali kolejne nominacje na pasy w Brazylijskim Ju-Jitsu.

„Ostatnie 4 tygodnie to dla nas okres wzmożonej pracy. Wiele się wydarzyło u moich podopiecznych trenujących Brazylijskie Jiu Jitstu. Zaczynając od Pucharu Polski w Koninie 16-17 Maja br. Maciej Moskwa zajmuje 3 miejsce w dywizji białych pasów do 70 kilogramów. Kolejne cztery medale dorzucili: Gabriel Główka złoty medal w kat. -57 kg, Aleksandra Wojciechowska – srebrny medal w kat. 53,5 kg, Wojciech Gala złoty medal w kat. 64 kg oraz Bartek Michalak złoty medal w najwyższej kategorii wagowej 100,5 kg. Warto podkreślić, że Bartek w walce finałowej wygrał przed czasem poprzez duszenie kimonem a wcześniej pokonał zawodnika ważącego ponad 125 kilogramów, zatem droga do medalu nie była łatwa.” – podsumował ostatnie osiągnięcia Przemysław Matuszewski, główny trener Academia Gorila Skierniewice.

Również w maju w podczas uroczystego treningu Maciej Moskwa został nominowany na niebieski pas BJJ. Promocji dokonał jeden z najlepszych zawodników BJJ na świecie –  Jędrzeja  Loski. To trzeci niebieski pas BJJ w Academia Gorila Skierniewice.