Adrian Barańczyk piąty w Mistrzostwach Polski Juniorów

0
1500

Życiowy sukces Adriana Barańczyka. Podczas rozegranych w miniony weekend (31.03 – 1.04) w Poznaniu Mistrzostw Polski Juniorów w judo, podopieczny trenera Jerzego Gołębiewskiego uplasował się na piątym miejscu w kategorii do 81 kg.

Reprezentant klubu MMKS Wojownik już w pierwszym pojedynku trafił na bardzo wymagającego zawodnika Czarnych Bytom – Pawła Drzymałę. Mimo ogromnej woli walki, skierniewiczanin przegrał, jak się okazało z późniejszym brązowym medalistą Mistrzostw Polski i dalej rywalizował w repasażach. Tam nasz judoka spisał się znakomicie, wygrywając kolejno z przeciwnikami z Płocka, Warszawy i Poznania. W ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość rówieśnika z AZS AWF Wrocław. Ostatecznie uplasował się bardzo blisko podium, na piątym miejscu (lista walk TUTAJ). W Poznaniu wystąpili również pozostali Wojownicy. W kat. wagowej do 73 kg Kacper Włodarski zajął 7 miejsce, a Mateusz Bolimowski odpadł w eliminacjach.

Po zakończonych zawodach, występ swoich zawodników podsumował trener Jerzy Gołębiewski – Jestem w sumie zadowolony z występu moich podopiecznych, ale pozostał niedosyt. Medal był w zasięgu. Wszyscy zawodnicy to pierwszy i drugi rocznik juniora. Myślę, że w tym, jak i w przyszłym roku powalczą o medale w Pucharach Polski i Mistrzostwach Polski.