Leszek Trębski skazany za wpis na Facebooku

7
13835
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Sąd Rejonowy w Skierniewicach uznał w środę (30.11), że radny Leszek Trębski pomówił Prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka za pomocą wpisu internetowego na Facebooku.

Chodzi o zamieszczony przez Leszka Trębskiego na Facebooku wpis zatytułowany „Ustawiony przetarg”. Przetarg, o którym mowa, dotyczy sprzedaży wąskiego pasa gruntu przy ulicy Łowickiej, który kupił właściciel sąsiedniej działki.

Radny zarzucał też prezydentowi rażące zaniżenie ceny nieruchomości. Wszystkie zamieszczone w Internecie zarzuty radnego sąd uznał za nieprawdziwe. Odniósł się także do samego tytułu internetowego wpisu.

– Sformułowanie „ustawiony” sugeruje, że przetarg przebiegał niezgodnie z prawem. Słowo to ma zdecydowanie pejoratywny wydźwięk – dodaje sąd.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę grzywny 7 tys. zł, a także 1452 zł tytułem zwrotu kosztów procesu i 700 zł na rzecz Skarbu Państwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Tuż po ogłoszeniu wyroku Leszek Trębski zamieścił na swoim profilu w portalu społecznościowym wpis o treści:

Zastanawia mnie:
– Czemu sędzia już na rozprawie pojednawczej zwracając się do mnie podnosiła głos, wręcz krzyczała?
– Czemu sędzia nie wyraziła zgody na rejestrację przez Sąd rozprawy, a miałem do tego prawo?
– Czemu sędzia nie zaakceptowała składanych przeze mnie wniosków, akceptując wnioski pełnomocnika K. Jażdżyka?
– Czemu to oprócz Krzysztofa, również Arkadiusz Jażdżyk straszy mnie pozwem sądowym, czyżby pewni byli wyroków, które zapadną?
SPRAWDZĘ, CZY PANI SĘDZIA NIE JEST RODZINNIE LUB TOWARZYSKO POWIĄZANA Z K. JAŻDŻYKIEM LUB OSOBAMI Z JEGO OTOCZENIA.

- Reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Szanowny Panie Prezydencie Trębski. Niech Pan wnikliwie sprawdzi powiązania Pani sędziny i Pana Jażdżyka. Od 1990 roku do dziś był Pan najlepszym Prezydentem miasta Skierniewic.
    Pozdrawiam

  2. Czemu sędzia krzyczała? Ano może temu, że chciała skłonić do zawarcia ugody, żeby odfajkować sprawę. Warto pozornie iść na ugodę proponując jakieś choćby minimalne ustępstwo, w ten sposób sędziemu można przypodobać się: I nawet jeżeli nie zaakceptuje takiej ugody druga strona, to sędzia może pamiętać dobrą wolę i wyrok może być korzystniejszy…

  3. Panie Leszku sądy służą tym którzy mają większe znajomości.W mojej ocenie sprawiedliwość czy prawda nie mają dla sądu większego znaczenia.Jedynie sąd ostateczny będzie sprawiedliwy.Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here