Medalowy weekend Goryli

0
629

Złoty i brązowy medal wywalczyli zawodnicy skierniewickiej Academia Gorila podczas XIII Mistrzostw Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu. W imprezie wzięło udział blisko 1200 zawodników z najlepszych polskich ośrodków. Na trzecim miejscu podium stanął również zawodnik Karate Kyokushin Piotr Muras podczas XVIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters w kategorii +94,3kg wywalczył Łukasz Karwat. Z kolei Patryk Maciejak w niebieskich pasach w kategorii junior – 89,3 kg przegrywa dopiero w walce o wejście do finału i ostatecznie plasuje się na 3 miejscu. „Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza sezonu. W tym roku w Poznaniu walczyło przez cały weekend blisko 1200 zawodników co świadczy o randze zawodów. Na takich imprezach nie ma łatwych zwycięstw ale ciężka praca na treningach opłaciła się” – podsumował występ Maciej Moskwa, trener Jiu Jitsu w AGS. Brązowy medal zdobył również skierniewiczanin Kamil Kobus (kategoria adult purpurowy -82.3 kg) reprezentujący tym razem barwy warszawskiej Academia Gorila.

Z kolei karateka Piotr Muras wystartował w 18. Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa w kategorii Senior Kumite -90 kg. W walce o finał uległ nieznacznie na punkty tegorocznemu brązowemu medaliście MP Pawłowi Tokarzewskiemu.

Walka była bardzo wyrównana. Dwóch sędziów wskazało dogrywkę, co naszym zdaniem było dobrą decyzją. Szalę na korzyść zawodnika z Radzymina przechylił jeden głos sędziego. To był świetny weekend w wykonaniu moich podopiecznych – relacjonuje Przemysław Matuszewski z główny trener Academia Gorila Skierniewice.

W turniejuw Józefowie walczyło blisko 300 zawodników 29 klubów z Polski, Litwy i Rosji.