W trzeciej kolejce rundy wiosennej podopieczni trenera Kamila Sochy wygrali na własnym stadionie z Ceramiką Opoczno 2:0. Bramki dla skierniewickiej Unii strzelili Kamil Łojszczyk i Kamil Sabiłło. Tym samym Unici wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli IV ligi.

Z powodu kontuzji w tym meczu nie mógł zagrać Konrad Kowalczyk, jego miejsce na środku pomocy zajął Kamil Łojszczyk i z zadania wywiązał się doskonale, dając nam w 65 minucie prowadzenie po podaniu Sabiłło i znakomitej akcji indywidualnej „Kamy”. Dziesięć minut później drugiego gola zdobył Sabiłło i przypieczętował zwycięstwo.

Wcześniej przez większość meczu skierniewiczanie prowadzili grę i stwarzali zagrożenie pod bramką gości, niestety w pierwszej połowie nie grzeszyli skutecznością. Najdogodniejszą okazję Unici stworzyli w 36 minucie gdy strzał głową Tomka Kolusa trafił w słupek, a dobitkę Łukasza Markowskiego w świetnym stylu obronił bramkarz Ceramiki. Dobrze zorganizowani goście długo udanie się bronili i próbowali przeprowadzać kontrataki, w większości neutralizowane przez naszych piłkarzy.

Unii Skierniewice – Ceramika Opoczno 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 – 65 min. Kamil Łojszczyk, 2:0 – 75 min. Kamil Sabiłło

UNIA: Jaroszko – Kozieł, R. Kowalczyk, Bojańczyk, Wyszogrodzki – Kiwała (63′ Nierobisz), Łojszczyk, Pomianowski, Kolus (60′ Szambelan) – Markowski (75′ Kowalski), Sabiłło

Warto dodać, że Unia wykorzystała potknięcie Zjednoczonych Bełchatów, którzy remisując w Paradyżu z tamtejszym KS oddali nam trzecie miejsce w ligowej tabeli. Kolejna walka o ligowe punkty już za tydzień. Tym razem na wyjeździe nasi piłkarze powalczą z „13” ekipą – LKS Kwiatkowice.