Unia Skierniewice zremisowała na własnym boisku z liderem IV ligi Wartą Działoszyn 1:1 i podtrzymała znakomitą passę pięciu kolejnych meczów bez porażki. Podopieczni trenera Kamila Sochy, powinni jednak ten mecz wygrać. Niestety w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Bramkę na wagę punktu zdobył na kwadrans przed końcem Krystian Szambelan.

W niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Pomologicznej, trzecia w tabeli Unia Skierniewice podejmowała w arcyważnym meczu prowadzącą Wartę Działoszyn. Już przed meczem było wiadomo, że o zwycięstwo w tym spotkaniu nie będzie łatwo. Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę osiągnęli unici, którzy stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Najbliżej szczęścia był Jarek Foks, którego strzał głową trafił w słupek. Kiedy wydawało się, że bramka dla niebiesko-żółtych jest tylko kwestią czasu, wynik otwierają przyjezdni, z na raty wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Od tego momentu spotkanie się wyrównało i mimo kolejnych sytuacji z obu stron, wynik nie uległ zmianie aż do końca pierwszej połowy.