Rowery miejskie w Skierniewicach?

5

Możliwe, że w przyszłym roku pojawią się w Skierniewicach rowery miejskie! Miasto będzie aplikować o pieniądze z funduszy unijnych na budowę sieci miejskich rowerów wspólnie z samorządem województwa łódzkiego oraz innymi miastami z regionu.

Trwają przygotowania, aby miasto aplikowało o kolejne fundusze unijne. Projekt, którego liderem jest Samorząd Województwa Łódzkiego, a partnerami 10 miast naszego regionu, zakłada budowę sieci stacji rowerowych w każdym z nich.

Możliwe, że w przyszłym roku w Skierniewicach pojawi się 9 stacji z 72 rowerami.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.

- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. W Warszawie miejskie rowery się przyjęły i cieszą się popularnością. Miejmy nadzieję, że w Skierniewicach będzie podobnie chociaż widzę tu pewne utrudnienia i jeden duży minus – brak ścieżek rowerowych. Ludzie się bulwersują jak jadę z dzieckiem chodnikiem, ale gdzie mam jechać z 4-latkiem na swoim rowerku i 2-latkiem w foteliku? Ruchliwą ulicą? Ścieżki, ścieżki i jeszcze raz ścieżki…

  2. Dla mnie w Skierniewicach potrzeba bardzo niewiele żeby zamknąć temat ścieżek do takiego poziomu aby ich brak był na poziomie „problemu ostatniej mili”. Z Nowego Kawęczyna do Bolimowa można przejechać po ścieżkach rowerowych i pieszo-rowerowych mając w praktyce brak takowej na dystansie jakiegoś kilometra dwóch (500 m na wjeździe do Skierniewic od Kawęczyna, 200 metrów między Kościołem a Armii Krajowej i 500 metrów na Skłodowskiej od Armii Krajowej do lasu). To jest 25km! Konia z rzędem temu kto to sobie śmignie na takim rowerze w dwie strony.

  3. Tanio nie będzie 🙂 Ci co potrzebują roweru codziennie – już go mają bo albo lubią albo muszą jeździć tu i tam. Osoby niezainteresowanie – nie będą zainteresowane. Pozostali to jakiś odsetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here