Ruszają przygotowania do tegorocznego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

9
11589

Urząd Miasta ogłosił przetarg na organizację głównej części 41. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Zwycięzca przetargu zajmie się przygotowaniem wydarzeń na Rynku przed Ratuszem, czyli m.in. organizacją występów gwiazd, czy pokazem sztucznych ogni i mappingiem na fasadzie urzędu.

Po przeprowadzonej wśród mieszkańców ankiecie dotyczącej gwiazd skierniewickiego święta wyłoniła sie potencjalna lista wykonawców.

– Znaleźli się na niej: Kult, Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Mrozu, Cleo, Wilki, Zespół Boys, Piękni i Młodzi, a także kabaret Paranienormalni i Formacja Chatelet. To nasza wstępna propozycja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tak będzie wyglądał gwiazdozbiór tegorocznego święta – informuje rzecznik urzędu miasta Przemysław Rybicki.

Nowością tegorocznej imprezy ma być mobilne studio umożliwiające transmisje na żywo, na głównej scenie z wydarzeń dziejących się w innych punktach miasta. W programie tradycyjnie znajdą się Targi Ogrodniczo-Rolne, Wybory Kwiatu Skierniewic i wiele znanych już wielbicielom tej imprezy atrakcji.

– Zawsze chcemy, żeby nasze święto się rozwijało, więc i tym razem pojawią się nowe atrakcje. Po raz drugi odbędzie się Festiwal Roślinożerców. Impreza w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, warto do niej powrócić. To jest też rok wyborczy, a to oznacza, że nasze ogrodnicze święto cieszyć się będzie jeszcze większym, niż zwykle, zainteresowaniem – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk.

9 KOMENTARZE

  1. Gdzie będą prawdziwe jabłka od zwykłych sadowników (stoisko, numer, ulica), niepryskane i podobnie: gdzie będą warzywa i kwiaty? Co roku to święto wygląda gorzej, a zamawianie gwiazd i gwiazdeczek za pieniądze mieszkańców to nie sztuka tylko siara, jeśli brak ducha Święta, podobnie, jak od lat brak ducha kultury.

  2. A czy mozecie wziac jakies gwiazdy zagraniczne ? Disco polo jest spoko ale sa takze inne imprezy a na swieto to wezta sie troche postarajta…

  3. Kabaret Paranienormalni raczej do Skierniewic nie przyjedzie. W grudniu 2017 roku grupa zawiesiła swoją działalność. Odszedł od niej kolega Igor, ten od Mariolki. Obecnie trwa casting na nowego Igora i tworzenie programu, z którym grupa ma rozpocząć występy na jesieni.

  4. Uważam , że Nasze ” Święto” już się wszystkim przejadło . NIC się na nim nie zmienia, nawet ustawienie stoisk co roku jest takie samo. Za mało na prawdę ważnych elementów na takim festynie , gdzie jest ogromna ilość ludzi . Może jakaś profilaktyka zdrowotna , porady dla ludzi starszych, a poza tym przy tak ogromnej ilości ludzi za mało jest pracowników ochrony , służb porządkowych .
    Warto, aby władze miasta zastanowiły się zarówno nad sensem niniejszej imprezy jak również nad zmianą jej charakteru . W chwili obecnej wydaje się, że jest to impreza PIWA , KEBABÓW i ZAPIEKANEK z cenami z kosmosu 😉
    Ja osobiście nie wybieram się na to Nasze ” Święto” . W ten dzień zabieram swojego synka do ZOO w Warszawie, będzie to dla niego dużo lepszą atrakcją .
    Pozdrawiam 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here