Tancerze „4-20” z tytułem Mistrza Polski

0
2299

Znakomite informacje dotarły do nas prosto z Akademii Tańca 4-20. W rozegranych 25 marca Mistrzostwach Polski WADF w Białych Błotach, skierniewiccy tancerze kierowani przez Monikę Kotowską, aż czterokrotnie stawali na podium, przywożąc do Skierniewic worek medali i tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Teraz nasi tancerze będą reprezentować miasto podczas Mistrzostw Europy i Świata.

Do rywalizacji turniejowej przystąpiło w sumie 2,5 tys. najlepszych tancerzy z całego kraju. Akademia Tańca 4-20 mimo debiutu na tak prestiżowym turnieju zaprezentowała się znakomicie, w premierowych choreografiach przygotowanych specjalnie na te Mistrzostwa Polski. Zdecydowanie najlepiej spisała się nasza Formacja Jazz Dance powyżej 15 lat, którzy w Białych Błotach, nie dali szans silnej konkurencji z innych miast, sięgając po tytuł Mistrzów Polski. To nie koniec. Wicemistrzostwo wywalczyła miniformacja Jazz Dance. Bardzo dobrze spisał się również nasz duet: Michalina Karwat i Tomasz Zbącki, którzy po znakomitym występie zajęli ostatecznie trzecie miejsce w kategorii Duet Jazz Dance powyżej 15 lat. Dodatkowo Tomek wywalczył indywidualnie brąz. Na uwagę zasługują również występy pozostałych tancerzy: Amelka Gawinowska, Ania Łazęcka – Duet Jazz Dance do lat 11 uplasowały się na 6 miejscu, a Agata Domasat indywidualnie zajęła ósmą lokatę na 51 startujących zawodniczek, pokonując kolejne rundy eliminacji, dochodząc tym samym do ścisłego finału.

– Wszyscy pięknie walczyli o kolejne rundy aby wejść do ścisłego finału i zdobyć te fantastyczne wyniki dla Skierniewic – podsumowuje występ swoich podopiecznych, kierownik i choreograf Akademii Tańca 4-20 Monika Kotowska. – Wytańczone miejsca na podium zapewniły Nam awans na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Będziemy reprezentować Skierniewice i Polskę.
– I miejsce – Formacja Jazz Dance powyżej 15 lat
– II miejsce – Mini Formacja Jazz Dance powyżej 15 lat
– III miejsce – Michalina Karwat, Tomasz Zbącki Duet Jazz Dance powyżej 15 lat
– III miejsce – Tomasz Zbącki Solo Jazz Dance powyżej 15 lat
– VI miejcsce – Amelka Gawinowska, Ania Łazęcka Duet Jazz Dance do 11 lat
– VIII miejsce- Agata Domasat Solo Jazz Dance 12 – 15 lat (dodajmy, że Agata miała niezwykle trudną kategorię, bo aż 51 rywalek)