Mieszkańcy Skierniewic,

Czy macie świadomość, że już zaczęliście wydawać swoje pieniądze na duży prywatny biznes pod już nieaktualnym hasłem „UZDROWISKO SKIERNIEWICE”, a obecnie pod nową nazwą „SPA WELLNESS SKIERNIEWICE”

Po siedmiu latach wydawania naszych pieniędzy Prezydent Trębski przyznał rację opozycji – cytat z wystąpienia Prezydenta : „Uzdrowisko w klasycznym tego słowa znaczeniu staje się powoli przeżytkiem, kojarzy się z minionym ustrojem. Przystąpimy do budowy wellness i spa..

Nasze Pytania:

 • Dlaczego przez 6 lat utrzymywano za nasze kilkaset tysięcy złotych dwa etaty w urzędzie miasta wyłącznie dla spraw związanych z uzdrowiskiem?
 • Dlaczego wydano grubo ponad milion złotych na projekty, makiety, wyjazdy zagraniczne Leszka Trębskiego, drogie zagraniczne wystawy i targi?
 • Dlaczego większa część miasta została formalnie objęta strefą uzdrowiskową skutecznie ograniczającą rozwój gospodarczy tych terenów?
 • Dlaczego mimo głosów rozsądku wskazujących, że wszystkie polskie renomowane uzdrowiska są w kryzysie, miejscowości uzdrowiskowe gwałtownie się wyludniają, a większość uzdrowisk jest w opłakanym stanie ze względu na brak klientów, nie wycofano się z pomysłu?
 • Dlaczego już wydano blisko 2 miliony złotych na utopijne pomysły?
 • Dlaczego planuje się wydać następne 35 milionów złotych – na zgodnie z ostatnimi deklaracjami Prezydenta – „SPA-WELLNESS”
 • Dlaczego Prezydent Trębski chce, aby każdy mieszkaniec Skierniewic dołożył własne 800 zł do ekskluzywnego SPA?
 • Dlaczego my mieszkańcy mamy dokładać nasze pieniądze do ekskluzywnego SPA, kiedy 20 kilometrów od Skierniewic w miejscowości Ossa funkcjonuje największy w Polsce obiekt „SPA-WELLNESS”, centrum na ponad 1000 miejsc, jest położone w lesie nad jeziorem, z basenami i pełnym zakresem usług SPA, WELLNESS i szeregiem innych atrakcji (więcej informacji na stronie „www.hotelossa.pl”, a w niedalekiej przyszłości ma powstać podobny obiekt w Mszczonowie)?
 • Dlaczego pracownicy urzędu miasta roznoszą ulotki Prezydenta o uzdrowisku, a nie spytano nas o zdanie na etapie koncepcji?
 • Dlaczego my mieszkańcy Skierniewic mamy dokładać do dużego prywatnego biznesu, kiedy gmina Biała Rawska nie dołożyła do „SPA” w Ossie ani złotówki?

 

DLACZEGO?

Może chodzi o wygranie wyborów uzdrowiskowymi hasłami lub o uzbrojenie terenów pod przyszłą deweloperkę, gdy projekt okaże się fiaskiem – co nie trudno przewidzieć, a może chodzi tylko o zlecenie kolejnych projektów za NASZE PIENIĄDZE.

MOŻE JUŻ WYSTARCZY POGRĄŻANIA SKIERNIEWIC DLA CELÓW LESZKA TRĘBSKIEGO ?

Krzysztof Jażdżyk

11 KOMENTARZE

 1. Rzeczywiście projekt uzdrowiska „zamydlił” oczy wszystkim a odpowiednie „bicie piany” umożliwiło wydanie znacznych środków na projekt-mrzonkę. Zapewne też odpowiednie osoby nabyły już tereny w okolicy.
  W mojej ocenie bardziej opłacalne i oczekiwane decyzje to:
  – zablokowanie budowy/rozbudowy supermarketów – każdy z nich likwiduje co najmniej kilkanaście rodzinnych firm, zwiększa bezrobocie i niszczy lokalną przedsiębiorczość
  – zmniejszenie podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców – mamy „warszawskie” stawki, na tym terenie nie mają one zupełnie uzasadnienia
  – zmiana formuły SŚKOiW – obecnie jest to święto piwa, kiełbasy, skórzanych kapci i sera górskiego. W tym roku ze względu na drastyczne ceny stoisk – nie było ani jednego jabłka. To KOMPROMITACJA !!!
  – wyłapywanie bezpańskich psów atakujących ludzi i inne zwierzęta, wyjaśnienie sprawy pogryzienia kobiety z tego miesiąca oraz przykładnego ukarania chamskiego (jak widzieliśmy w TV) ich właściciela
  – wyrzucenie znad zalewu namiotów z piwem a wypromowanie miejsca gdzie można napić się herbaty czy kawy albo coś zjeść. Zasikane ławki obłożone butelkami to fatalna wizytówka, która uniemożliwia wykorzystanie potencjału zalewu.
  – promowanie rozwoju nauk ogrodniczych bo tylko tym w zasadzie możemy się pochwalić na świecie
  – likwidacja opcji plażowania przy fontannie w Rynku. Widok kocyków i mamusiek z dziećmi okupujących murki i nagich bobasów kąpiących się w wodzie jest tragikomiczny i kompromitujący, czyżby nikt z Ratusza nie wyglądał latem przez okno ?
  – stworzenie większej ilości miejsc parkingowych, gospodarka nie będzie się rozwijać w mieście gdzie nie można zaparkować albo koszty parkowania są wysokie. Nie czarujmy się, dochody z parkometrów ledwo pokrywają koszty – czy jest zatem sens ?
  … mógłbym pisać dalej o rzeczach bardziej istotnych ale czy po wyborach ktokolwiek będzie o tym pamiętał ? Nie mieliśmy jeszcze urzędników, którzy skupiali by się na pracy dla mieszkańców, ułatwianiu im życia. Oczywiście realnie bo obietnic były już miliony.

  Zamierzam na Pana głosować w tych wyborach mając nadzieję, że robię dobrze. Oczekuję jednak nie działania „pod publiczkę” ale kompleksowego myślenia o mieszkańcach oraz zmiany myślenia o supermarketach.

 2. Gdyby nie ten artykuł nawet nie miała bym pojęcia co nasz prezydent wyrabia w NASZYM mieście !
  To SKANDAL !!!
  Mieszkańcy mają inne potrzeby, a przede wszystkim WAŻNIEJSZE niż ekskluzywne spa i to w dodatku za Nasze pieniądze ! Trzeba się trochę zastanowić, bo jak widać obecna władza kompletnie nie myśli o potrzebach mieszkańców, a wyłącznie o własnych korzyściach.

  • Zapewne „władza” miała by prywatne udziały w przedsięwzięciu oraz darmowe dożywotnie karnety. Cóż, skoro tak, to pomożemy oderwać władzę od koryta.

   • Jaro, Agato, skończcie z tą agitką 🙂 bo nawet te same błędy robicie, więc się zdecydujcie na jeden nick. Nie dość, że piszecie u siebie, to jeszcze robicie sztuczne ruch 😉

 3. Również uważam, że pomysł uzdrowiska jest nietrafiony. Jednak czytając powyższy artykuł nie widzę pomysłu Pana Jażdżyka na Skierniewice. To co widzę to wylewanie żali i tendencyjne dyskredytowanie przedsięwzięć obecnego prezydenta. Chyba nie tak to ma działać. Przecież Pan Jażdżyk jest radnym. Doskonale wie co się dzieje w mieście, zna plany i projekty. Po co te pytania? Komu je zadaje i w czyim imieniu? Czy jako radny nie mógł zrobić tego wcześniej?
  Kampania ruszyła na dobre. Takim artykułem na pewno Pan Jażdżyk nie przekonał mnie do oddania głosu.

   • Kolego szanowny, Rudzik nie musi się chować za nickiem, aby tu pisać. Jako jedyny z kandydatów miał cywilną odwagę i pisał pod swoim nazwiskiem na forum skierniewice.naszemiasto i jako edyny z kandydatów nazwał rzeczy po imieniu w dzisiejszym ITS. Po prostu zrozum, że coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie, co robili w Radzie radni bezradni i tyle… I takie sponsorowane teksty tylko utwierdzają ludzi, że radni bezradni nie wiedzą co się w mieście dzieje, a jak wiedzą to nie zrobili (lub za mało) nic, by temu przeciwdziałać. A przecież po to ich wybieramy, żeby kontrolowali, a nie po to, żeby w kampanii mieć pretensje do świata.

 4. sprawdziłam na stronie miasta ile jest tego „uzdrowiska” w mieście. Jest 45%, a to na pewno nie jest większa część miasta. Panie radny – sam Pan uchwalał statut tego uzdrowiska, a teraz KŁAMIE w tak prozaicznych danych?! Renomowane Uzdrowiska w kryzysie i upadają??? Sprawdźcie sami dzwoniąc tam i próbując zarezerwować sobie miejsce na leczenie – nawet prywatnie trzeba czekać kilka lub kilkanaście miesięcy bo jest kolejka oczekujących! Ludzie, jeśli nie wiecie czy uzdrowisko to dobry czy zły pomysł to sprawdźcie sami, w terenie. NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ KŁAMSTWAMI…..

 5. POdpowiadam! A może by tak zamiast SPA dla siebie i innych vipów ,pan prezydent dokończył budowę
  DPS-u przy ul. Nowobielańskiej / Armii Krajowej, bo niszczeje od wielu lat. A osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne są traktowane w tym mieście jak zbędny balast-( bo cóż to za elektorat?)

 6. Szanowni Państwo
  Ponieważ w materiale tym publikowane są ewidentne kłamstwa, pragnę wyjaśnić, że:
  1. W Urzędzie Miasta Skierniewice nie ma 2 etatów zajmujących się wyłącznie Uzdrowiskiem
  2. Biuro Projektu Uzdrowisko istnieje od 4 lat a nie 6 lat
  3. Kierownik tego biura nie zajmował się i nie zajmuje wyłącznie Uzdrowiskiem, co jest wiadome autorowi materiału gdyż uczestniczył w posiedzeniach różnego rodzaju komisji merytorycznych dot. np. zdrowia, ochrony środowiska, geologii.
  BARDZO PROSZĘ O NIEWPROWADZANIE LUDZI W BŁĄD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here