Strona główna Wiadomości 100 mieszkań może powstać w Skierniewicach

100 mieszkań może powstać w Skierniewicach

100 mieszkań może powstać w Skierniewicach Zobacz galerię [5]
Adam Sobieszek
100 mieszkań może powstać w Skierniewicach
100 mieszkań może powstać w Skierniewicach
100 mieszkań może powstać w Skierniewicach
Zobacz galerię [5] 100 mieszkań może powstać w Skierniewicach
Nawet 100 mieszkań może powstać w Skierniewicach w ramach nowego programu budownictwa mieszkaniowego. O rozwiązaniach mówił w Skierniewicach Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra. 

– Jest to nowy program mieszkaniowy, który został podpisany przez Prezydenta pod koniec zeszłego roku, a dzisiaj mamy pierwszy dzień obowiązywania tej nowej ustawy i Skierniewice są właśnie tym pierwszym samorządem, do którego dojechaliśmy dzisiaj, aby zainteresować tym programem – Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra

Jak zapowiada przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego, chodzi o budowę mieszkań po atrakcyjnych cenach, na warunkach, które mogą okazać się szczególnie korzystne dla samorządu. Program ma odwracać logikę funkcjonowania mieszkalnictwa w Polsce, stawiając nacisk na budowanie w miastach powiatowych. Co ważne, rozwiązanie ma dawać szansę osobom posiadającym trudności kredytowe. 


– Sporo młodych osób nie spełnia warunków, by wziąć kredyt mieszkaniowy. Wymagany wkład własny, różne formy zatrudnienia i umów, jednoosobowe działalności gospodarcze – to okoliczności, które mogą powodować formalne problemy. Chcemy do tych ludzi skierować ten program. Mamy instrumenty finansowe: Fundusz Inwestycyjny, z którego będą mogły skorzystać samorządy, wchodząc do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – tłumaczył Michał Sroka z Krajowego Zasobu Nieruchomości. 

Jeden z pierwszych SIM-ów ma powstać przy udziale Miasta Skierniewice. Odpowiednie porozumienie zostanie podpisane niebawem. Wkład miasta będzie polegał głównie na wniesieniu gruntów, na których w przyszłości zlokalizowane zostaną nowe obiekty mieszkalne. 

– Jest to szansa dla mieszkańców miasta Skierniewice oraz dla wszystkich tych osób, które być może będą chciały się tu osiedlić. To są bardzo preferencyjne warunki, pewnego rodzaju najem długoterminowy, który doprowadzi do przejęcia mieszkania na własność. Środki w dużej części mają pochodzić z zewnętrznych źródeł, a miasto swój wkład ogranicza do przekazania gruntu. Pozytywnie odpowiadamy na tę inicjatywę – spuentował Krzysztof Jażdżyk Prezydent Miasta Skierniewice. 

Spotkanie w ratuszu zakończone było wspólnym spotkaniem z przedstawicielami mediów. Relacja ze spotkania w materiale wideo. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE