18-letni skierniewiczanin usłyszał zarzuty za kradzież portfela

1
4900
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

6 marca 2018 roku zarzuty za kradzież portfela usłyszał 18-letni skierniewiczanin. Mężczyzna okradł swojego znajomego, wykorzystując jego nieuwagę. Policjanci apelują i przypominają o pilnowaniu w każdej sytuacji swoich saszetek, portfeli, torebek i dokumentów. Nawet krótka chwila nieuwagi może okazać się wystarczająca do podjęcia działania przez złodzieja.

6 marca 2018 roku skierniewicka policja została powiadomiona o kradzieży portfela w jednym z mieszkań w centrum Skierniewic. Z ustaleń wynikało, że wraz z portfelem skradzione zostały pieniądze oraz dokumenty.

Policjanci, niedługi czas później tego samego dnia zatrzymali w Skierniewicach mężczyznę, wytypowanego na podstawie zebranych informacji, jako podejrzewanego o kradzież. Przy nim znaleźli pieniądze, które miały pochodzić z przestępstwa. Okazało się, że sprawca wykorzystując nieuwagę mężczyzny – gdy ten znajdował się w innym pokoju – ukradł portfel, a następnie wydał część pieniędzy i wyrzucił portfel z dokumentami. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy i portfel.

Zatrzymanemu mężczyźnie, 6 marca 2018 roku, przedstawiono zarzuty kradzieży portfela i dokumentów. 18-letni skierniewiczanin przyznał się do popełnienia tego czynu.

Za kradzież, w myśl obowiązującego prawa grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież dokumentu stwierdzającego tożsamość – do 2 lat pozbawienia wolności, podobnie, jak za wyrzucenie dokumentu, którym nie ma się prawa rozporządzać. Policjanci apelują i przypominają o pilnowaniu w każdej sytuacji swoich saszetek, portfeli, torebek i dokumentów. Skradzione portfele i saszetki są natychmiast opróżniane i wyrzucane przez złodziei, ale dokumenty i klucze mogą posłużyć do okradzenia domu lub biura ofiary.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
peło Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
peło
Gość
peło

On nie ukradł on wziął przez roztargnienie,jak sędziowie.