2 imprezy dla WOPR-u Skierniewice…

0
401

W dniach 23-24 lipca 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kajak Polo w Kaniowie. Zawodnicy WOPR-u Skierniewice odnieśli w tych zawodach historyczny dla miasta sukces, po raz pierwszy drużyna Kajak Polo reprezentująca skierniewicki klub stanęła na podium.

Drużyna w składzie: Krzysztof Juraś, Kacper Kowalski, Juliusz Nagórka, Jakub Wierzbicki, Juliusz Białkowski, Bartek Matysiak przebrnęli się bez większych problemów przez fazę grupową turnieju i awansowała bezpośrednio do półfinału. Tam niestety trafili na przyszłych, jak się potem okazało, mistrzów Polski LUKS Kwisę Leśna. Przyszli mistrzowie nie pozostawili suchej nitki na naszych zawodnikach ogrywając ich aż 11-1. Kajakpolistom został więc tylko walka w meczu o 3. miejsce, gdzie pewnie pokonali drużynę MKSu Czechowice-Dziedzice 3-1. Wynik uzyskany przez WOPR jest poprawieniem rezultatu sprzed roku, gdzie drużyna skończyła zawody jako 6. drużyna w Polsce. Zawodnicy Kajak Polo ambitnie trenują do kolejnych zawodów nad zalew zadębie, korzystając z uroków kapryśnej pogody, ponieważ wyniki z roku na rok są coraz bardziej obiecujące.

Natomiast w ten sam weekend w Rawie Mazowieckiej odbył się XXII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna o Puchar Burmistrza Rawy.

Czteroosobowa drużyna WOPR Skierniewice rywalizowała w Zalewie Tatar o najlepsze rezultaty. W maratonie wzięli udział: Piotr Stachecki (do 12 lat), Jan Żytyński (13-16 lat), Kamila Rózga (kat. OPEN) i Kacper Piguła (kat. OPEN). Każda kategoria wiekowa startowała na innym dystansie począwszy od najmłodszych – 500m, a w kategorii OPEN – 3000m. Na starcie pojawiło się około 40 zawodników. Na linii startowej przed rozpoczęciem maratonu woda wrzała, choć temperatura wody wynosiła 20 stopni. Zadaniem zawodników było opłynięcie wszystkich bojek rozstawionych przez Organizatora. Ilość kółek do przepłynięcia była uzależniona od kategorii wiekowej do jakiej zawodnik należał. Na podium w Rawie Mazowieckiej w kategorii do lat 12 stanął Piotr Stachecki (WOPR Skierniewice), który zdobył brązowy medal z czasem 7:43.03. Reszta zawodników z WOPR Skierniewice ukończyła swoje dystanse z przyzwoitymi czasami.

Niebawem ratownicy po wakacyjnym odpoczynku rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu m.in. do Grand Prix Polski i Zimowych Mistrzostw Polski.