Rok 2022. Ze Skierniewic do Łowicza w 10 minut. Pociągiem

0
871

Po modernizacjach strategicznych i bardzo obleganych liniach kolejowych, takich jak Łódź Fabryczna–Warszawa, przyszła kolej na kolejne remonty. Do 2022 roku przeprowadzona zostanie remont odcinka Skierniewice–Łowicz Główny.

W miniony poniedziałek, 4 grudnia, PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z konsorcjum firm COLAS Rail Polska wraz z COLAS Rail. Na całkowitą przebudowę odcinka Bełchów – Łowicz Główny przeznaczono ponad 42 mln zł brutto.

Zmiana torów, ich usprawnienie, pozwoli pociągom osobowym osiągać prędkość do 140 km/h. Jak zapowiada inwestor wpłynie na to wyposażenie nowych rozjazdów w ogrzewanie elektryczne, dzięki czemu warunki atmosferyczne nie będą zmniejszać bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania. Ponadto pojawi się nowa sieć trakcyjna. Wymianie ulegnie infrastruktura sterowania ruchem.

Całkowitej modernizacji zostanie również poddany przystanek PKP w Bobrownikach. Najważniejsza z nich to dostosowanie wysokości peronów do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu wjazd wózka do składu pociągowego będzie znacznie ułatwiona. Poza tym peron zyska nowe oświetlenie, zaś oznakowania na terenieobiekty będą czytelniejsze.

Podpisanie umowy będzie mieć swe wymierne skutki jeszcze w tym roku, bowiem na koniec 2017 roku przewidziano wykonanie prac planistycznych. Odcinek między Bełchowem a Łowiczem Głównym ma zostać zakończony (prace budowlane) do końca przyszłego roku. Co ciekawe, jest to jedna z nielicznych inwestycji, która jest finansowana wyłącznie ze środków krajowych.

Przypomnijmy, iż ruszyła też modernizacja trasy kolejowej biegnącej z Warszawy, przez Łowicz, do Poznania. Jedną z części tego przedsięwzięcia jest budowa wiaduktu na wysokości stacji Łowicz Główny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o