21 lat ukrywał się przed skierniewicką policją. Wpadł w Toruniu

1
2348
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Skierniewiccy kryminalni zatrzymali 46-latka poszukiwanego m.in. 5 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna od 21 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Część tego czasu spędził prawdopodobnie poza granicami kraju. Aktualnie jest już w zakładzie karnym.

 

46-letni skierniewiczanin w 1998 roku dopuścił się kradzieży zuchwałej. Dziś jest to przestępstwo kradzieży rozbójniczej. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Skierniewicki sąd wystawił za nim list gończy.

W miarę upływu czasu, w kartotece mężczyzny przybywało kolejnych listów gończych pochodzących z sądów i prokuratur z różnych miast w Polsce. W jednej ze spraw, z Żyrardowa, wydano nawet Europejski Nakaz Aresztowania mężczyzny. Jak wskazywały ustalenia kryminalnych, poszukiwany przez kilka lat ukrywał się poza granicami kraju. Mężczyzna zerwał wszelkie kontakty z rodziną i znajomymi. Nie podejmował również żadnych czynności urzędowych i nie posiadał dokumentów tożsamości. Pracując przy tej sprawie kryminalni trafili w końcu na jego trop.

Ustalono, że ostatnio przebywał w Toruniu, gdzie również nie miał żadnych znajomych, poza partnerkami, u których mieszkał. 22 maja 2019 roku skierniewiccy kryminalni pojechali do Torunia pod wytypowany adres. Nie zastali mężczyzny w mieszkaniu, gdyż wyprowadził się do innej partnerki. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili jego nowy adres. Otwierając drzwi nieumundurowanej policjantce 46-latek był zaskoczony, gdy okazało się, że wizytę złożyła mu skierniewicka policja.

Zatrzymany mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa spędzi tam przynajmniej 5 najbliższych lat. Ta niecodzienna historia dowodzi, że żaden przestępca nie uniknie sprawiedliwości, która dosięgnie go nawet po wielu latach.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Zimer Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zimer
Gość
Zimer

Co takieg policja tez w polszy pracoje na delegacji.,,,nie wierza sobie czy wycieczki na koszt podatnik…