23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

0
332

W niedzielę (11.01) w całej Polsce odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka środków zostanie przeznaczona dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Skierniewice jak co roku włączyły się do akcji.

Od rana na ulicach Skierniewic można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi wośpowymi puszkami i serduszkami.

W skierniewickim hufcu ZHP można było wziąć udział w warsztatach manualnych dla najmłodszych, warsztatach foto-wideo, szkoleniu pierwszej pomocy, sprawdzić się na technikach linowych, czy wziąć udział w zajęciach zumby. Później impreza przeniosła się do klubu Drugi Domu, gdzie odbyły się licytacje oraz koncerty zespołów Deep Down Inside, DELL ARTE i Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Puszki harcerzy wraz z licytacją przyniosły na konto WOŚP 13.789 PLN.

Klub Mamy Skierniewice zorganizował Orkiestrową Imprezkę Urodzinową, gdzie obchodził swoje pierwsze urodziny połączone z Finałem WOŚP. Na starej hali OSiR na dzieci czekało wiele atrakcji, m. in. plac zabaw, namiot wróżki, karaoke, konkursy z nagrodami, plansze do zdjęć oraz urodzinowy tort.

W holu MOK odbyła się licytacja. W zawziętej walce o zdjęcie skierniewickiego dworca PKP na szkle udział brali prezydent Krzysztof Jażdżyk oraz skierniewicki przedsiębiorca Jerzy Mirgos. Ostatecznie zdjęcie wylicytował pan Jerzy kwotą 1.000 PLN. Mały Mikołaj dzielnie walczył o autograf Adama Małysza, który wygrał za 550 PLN. Złote jabłuszko przekazane przez skierniewickiego jubilera Marka Woźniaka, na antenie radia RSC osiągnęło kwotę 7.050 PLN dzięki firmie Mirex. Licytacje z holu MOK oraz radia RSC przyniosły kwotę ponad 15.700 PLN, a wolontariusze zebrali ponad 35.000 PLN.

Od godz 18 można było spróbować upiec kiełbaskę przy ognisku, a o 20.00 odbył się standardowy punkt każdego Finału WOŚP w całej Polsce, czyli “Światełko do Nieba”.

W między czasie w holu MOK odbyły się koncerty King’s Friends, Moniki Urlik, ShataQS.

Na chwilę obecną Skierniewice zebrały ok 65 tysięcy złotych, pełna kwota będzie wiadoma za kilka dni.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o