fbpx

Strona główna Wiadomości 250 tys. na nowy sprzęt dla szpitala w Skierniewicach

250 tys. na nowy sprzęt dla szpitala w Skierniewicach

Rada Miasta Skierniewice na wniosek Prezydenta Miasta podjęła podczas ostatniej sesji (26.02) uchwałę o przekazaniu 250 tysięcy złotych na zakup nowej aparatury w skierniewickim szpitalu.

Pieniądze zostaną przekazane do Samorządu Województwa Łódzkiego, organu prowadzącego szpital, na zakup wysokiej klasy aparatu ultrasonograficznego dla szpitala w Skierniewicach. Nowe USG, wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem będzie służyło w oddziałach: położniczo-ginekologicznym i noworodkowym. Zastąpi wysłużony i ulegający częstym awariom dotychczas działający aparat.

– Chciałbym Radzie Miasta i Prezydentowi Skierniewic gorąco podziękować za tę pomoc, to bardzo duży krok w poprawie opieki medycznej nad pacjentkami, które decydują się na poród w naszym szpitalu. – mówi dyrektor szpitala, dr n. med. Jacek Sawicki.

Zakup aparatu będzie również kolejnym krokiem w kierunku powrotu w.w. oddziałów do drugiego poziomu referencyjności w opiece perinatalnej. Przede wszystkim jednak będzie jednym z działań zmierzających do zatrzymania migracji pacjentek w ciąży ze Skierniewic do ośrodków w Warszawie, Łodzi czy Brzezinach. Trend ten szpital obserwuje w swoich statystykach już od kilku lat.

Rozwój położnictwa, ginekologii i opieki noworodkowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym pozwoli nie tylko zatrzymać ten trend, ale również go odwrócić. Dzięki uzupełnieniu wykwalifikowanej kadry medycznej (czego szpital już dokonał) oraz uzupełnieniu wymaganego przepisami ustawy o ochronie zdrowia sprzętu WSZ będzie mógł stwarzać dalsze, sprzyjające warunki mieszkankom do pobytu i porodu w tej właśnie placówce. Po wprowadzeniu obu oddziałów na wyższy stopień referencyjności szpital planuje dalsze działania w postaci remontu bloku porodowego z utworzeniem sali do porodów rodzinnych włącznie.

Pomoc Miasta Skierniewice dla szpitala to przede wszystkim wsparcie dla jego mieszkańców, bo znakomita większość z około 15 tys. hospitalizacji rocznie wykonywanych jest właśnie dla mieszkańców Skierniewic.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE