31-latek ze Skierniewic usłyszał zarzuty za włamania do sklepów i za posiadanie amfetaminy

0
269
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

14 września 2015 roku zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał 31-letni mieszkaniec Skierniewic, który włamał się do jednego ze sklepów w centrum miasta i próbował włamać się do kolejnego. Mężczyzna posiadał też przy sobie amfetaminę.

13 września skierniewicka policja została powiadomiona o włamaniach do dwóch sklepów w centrum miasta. W jednym z nich sprawca po wyłamaniu zamków ukradł pieniądze, karty do doładowań kont telefonicznych, bilety autobusowe. Podczas próby drugiego włamania sprawcy nie udało się wyłamać drzwi wejściowych od sklepu.

Pracujący nad sprawami policjanci, podejrzewali, że czynów tych mogła dokonać ta sama osoba. Przeglądając monitoring z okolicy jednego ze sklepów rozpoznali na nim mężczyznę, który miał w przeszłości podobne problemy z prawem. Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali na ul. Batorego wytypowanego mężczyznę, którym był 31-letni mieszkaniec Skierniewic.

Podczas przeszukania znaleźli przy nim folię z białym proszkiem – który po wykonaniu wstępnego testu okazał się amfetaminą. Zatrzymany mężczyzna został następnego dnia przesłuchany – usłyszał trzy zarzuty dotyczące dokonania i usiłowania włamania oraz posiadania substancji odurzających. Dokładnym badaniem zabezpieczonych narkotyków zajmie się biegły.

Za kradzież z włamaniem w myśl obowiązującego prawa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków – do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o