360 stopni Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w Skierniewicach

0
326

Rozwój transportu pasażerskiego, ciepła woda dzięki energii słonecznej, badania naukowe nad astmą, rozwój lokalnych atrakcji turystycznych – to przykładowe efekty z ponad 1700 projektów w całej Polsce, realizowanych przy wsparciu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Od wtorku mieszkańcy Skierniewic mogą je podziwiać na multimedialnej wystawie, która stanęła na głównym rynku miasta.

Wystawa ma formę przestrzennej bryły, która swoim kształtem i kolorystyką nawiązuje do flag Polski i Szwajcarii. Mieszkańcy Skierniewic mogą podziwiać projekty wyświetlane na dwóch dotykowych ekranach. Wybrane inwestycje można obejrzeć również przez Google VR – technologia 360 stopni pozwala przenieść się za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości na teren realizacji projektów i rozejrzeć się po okolicy. Skierniewice są kolejnym przystankiem na trasie wystawy.

Z końcem tygodnia wyruszy ona do kolejnych miast w Polsce.

Celem Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (zwanego Funduszem Szwajcarskim) jest finansowe i eksperckie wsparcie rozwoju gospodarczego dziesięciu państw, które wstąpiły do Unii Europejskiej w 2004 r. W późniejszym okresie do beneficjentów Programu dołączyły również Rumunia, Bułgaria i Chorwacja.

Wartość kwoty przekazanej Polsce to 489 mln franków, czyli prawie połowa z ponad miliarda franków, który Szwajcarzy przeznaczyli dla wszystkich państw objętych Programem. Środki zostały przekazane w formie bezzwrotnej pomocy zagranicznej.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o