Strona głównaWiadomości4. konkurs matematyczny „Prus i matematyka” - Finał

4. konkurs matematyczny „Prus i matematyka” – Finał

- REKRAMA -

2 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa przy ul. Sienkiewicza 10 odbędzie się 4. edycja konkursu matematycznego „Prus i matematyka” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Muzeum Warszawy.

– W 2012 r. powołaliśmy do życia pierwszy skierniewicki konkurs matematyczny, który miał popularyzować matematykę nauczaną współcześnie oraz upowszechniać wiedzę o matematyce nauczanej w czasach młodości Bolesława Prusa – mówi Mirosława Przygodzińska z MBP w Skierniewicach. – Przypominamy zadania z „Algebry” z 1859 r. oraz zadania, które Prus rozwiązywał już jako dorosły człowiek, zamieszczane w czasopiśmie „Wędrowiec”. Warto pamiętać o tym, że  patron skierniewickiego Liceum Ogólnokształcącego – Bolesław Prus to nie tylko literat, ale również niespełniony matematyk. Chcemy popularyzować wiedzę matematyczną, kształtować posługiwanie się językiem matematycznym. Poszukujemy nowych i skutecznych rozwiązań w pracy z uczniem uzdolnionym. Promujemy również wiedzę o Bolesławie Prusie i epoce, w której żył – dodaje Przygodzińska.

Konkurs jest organizowany corocznie i ogłaszany na stronie internetowej LO im. B. Prusa (www.loprus.pl). Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Skierniewic. Zgłoszenia szkół (do 10 uczniów), które chcą wziąć udział w konkursie będą przyjmowane drogą elektroniczną  (e-mail: [email protected]) do 30 marca 2016 r. Regulamin konkursu i zadania, z którymi uczniom przyjdzie się zmagać zamieszczone są na wspomnianej już stronie internetowej www.loprus.pl w zakładce „Konkurs matematyczny”.

Konkurs odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa przy ul. Sienkiewicza 10.

Patronat nad konkursem „Prus i matematyka” przyjął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Purysta

Patronat się obejmuje, a nie przyjmuje.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE