Strona głównaBiznes5 sposobów by obniżyć składkę ubezpieczeniową

5 sposobów by obniżyć składkę ubezpieczeniową

Artykuł sponsorowany

- REKRAMA -

Ostatnie miesiące były dość łaskawe dla kierowców, przynajmniej jeśli chodzi o składki ubezpieczeniowe. Po długim okresie stałego wzrostu ceny za OC w końcu nie podrożały. Mimo to kosztują nawet dwa razy więcej niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego wiele osób szuka sposobu na to, by nowe ceny OC w 2018 roku były dla nich jak najbardziej atrakcyjne. Prezentujemy pięć najlepszych, sprawdzonych sposobów, dzięki którym dowiesz się, jak zniżyć składkę ubezpieczeniową.

Jaki samochód dla tańszej składki?

Im mniejsza moc silnika, tym składka OC jest niższa – kupując samochód warto wziąć to pod uwagę. Bardziej opłacalnym jest kupno pojazdu, który OC ma już zapłacone. Z kolei wszelkie przeróbki oraz zmiany w postaci tuningów zwiększają wartość auta, a tym samym prowadzą do wyższego OC. Patrząc na oferty rynkowe widać również dużą rozbieżność pomiędzy danymi markami samochodów. Za najtańsze od lat uchodzą pojazdy marki Dacia, Skoda, Renault i Toyota. Najdrożej płacą właściciele BMW i Audi. Jednak rzecz prędzej dotyczy specyfiki pojazdów danego producenta niż samej marki – popularne modele BMW mają zazwyczaj bardziej pojemny silnik od pojazdów marki Skoda czy japońskiej Toyoty.

Prowadź ostrożnie i zbieraj zniżki

To prosta zasada, a tak wielu kierowców o niej zapomina – żeby płacić mniej za OC należy po prostu unikać wypadków i kolizji. Jest o co walczyć, bo niektórzy ubezpieczyciele oferują ulgę w wysokości nawet 80%. W zależności od towarzystwa do zdobycia pełnej puli zniżek potrzebna jest inna ilość lat. Niekiedy osiągniemy maksimum po pięciu latach bez wypadku, innym razem – po ośmiu. Z reguły każda stłuczka w pewnym procencie zmniejsza naszą dotychczasową zniżkę. Podkreślamy jeszcze raz – bezpieczna, uważna jazda gwarancją niższej składki ubezpieczeniowej.

Przede wszystkim – dużo szukaj

Wybierając pierwszą z brzegu ofertę OC rzadko kiedy wybierzemy tę najtańszą. Porównywanie polis od wielu różnych ubezpieczycieli jest na własną rękę bardzo trudne i uciążliwe.Dlatego zachęcamy do korzystania z kalkulatorów OC (np.: pod adresem https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/) które szybko pokażą nam, jakie oferty są najlepsze. Wystarczy, że wypełnimy odpowiedni formularz na stronie. Wyniki wyszukiwania są uporządkowane od najtańszej do najdroższej, dlatego znalezienie atrakcyjnej oferty nie nastręcza problemów. Oszczędzamy nie tylko nasze pieniądze, ale również cenny czas, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwania. Oferty dostępne w ten sposób nie są sponsorowane, dlatego możemy mieć pewność, że system działa uczciwie. Od razu ze strony porównywarki możemy przejść do złożenia wniosku u danego ubezpieczyciela – szybko, wygodnie i za darmo.

Płać w odpowiedni sposób

Opłacenie OC z góry jest bardziej opłacalne dla naszego portfela. Lepiej więc wydać raz dużą kwotę, niż potem co miesiąc płacić wyższe raty – w niektórych przypadkach możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ubezpieczyciele premiują poza tym płatności kartą debetową lub kredytową – warto dowiedzieć się więcej na temat tej oferty. Bardziej opłacalnym jest również skorzystanie z oferty przez Internet.

Korzystaj z promocji i rabatów

Warto być na bieżąco z promocjami ubezpieczycieli. Niższe OC w urodziny, kilka ubezpieczeń w pakiecie lub sezonowe zniżki – każdy z tych sposobów jet dobry, abyśmy mogli zaoszczędzić. Jeśli korzystamy z porównywarki OC, to nie musimy być na bieżąco z takimi ofertami – dane na takich stronach są na bieżąco aktualizowane. Warto również dowiedzieć się, czy ubezpieczyciel, u którego mamy polisę na życie lub mieszkanie, nie zaoferowałby nam tańszego OC.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE