6 milionów dla gminy Skierniewice

5
1414

Nadzieje się potwierdziły, decyzja właśnie zapadła. Urząd Marszałkowski w Łodzi rozstrzygnął ostatnie w tej kadencji  konkursy. Gmina Skierniewice otrzyma 6 milionów złotych dofinansowania na ważne społecznie inwestycje.

Dzięki dotacji w gminie powstaną dwa nowe obiekty. W Mokrej świetlica, w Sierakowicach Prawych hala sportowa. Wójt gminy Dominik Moskwa nie kryje zadowolenia.

– To będą naprawdę nowoczesne budynki na miarę dzisiejszych czasów – mówi Dominik Moskwa. – Sami, bez tej finansowej pomocy nie dalibyśmy rady tego wybudować. To prawdziwy sukces.

Na budowę świetlicy w Mokrej gmina dostała 1 mln 250 tys. złotych. Powstanie obiekt podobny do tego w Borowinach. W sąsiedztwie wybudowane zostanie także boisko sportowe, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli w jednym miejscu cały kompleks sportowo kulturalny.

– Do tej pory mieszkańcy spotykali się na przejeździe kolejowym w takiej budce dróżnika, potem w rozwalającym się baraku, gdzie nie mogli się pomieścić. Teraz powstaną bardzo dobre warunki do spotkań i różnych społecznych inicjatyw – dodaje Moskwa.

Cztery miliony sześćset tysięcy złotych wyniesie dotacja na budowę hali sportowej w Sierakowicach Prawych. Inwestycja służyć będzie nie tylko uczniom szkoły, ale także klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom.

– To bardzo oczekiwana inwestycja. Mamy w tym rejonie gminy trzy kluby sportowe. Wszystkie będą mogły korzystać z nowego obiektu – mówi włodarz gminy.

Zarówno świetlica w Mokrej jak i hala w Sierakowicach wybudowane zostaną w technologii pasywnej. Oznacza to znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania obu obiektów.

- Reklama -

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
5 Autorzy komentarzy
Mieszkanka gminykiełbasa wyborczaMieszakniec GminyRealnemm Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mm
Gość
mm

Z tą dotacja to wielka lipa. Nie potrafili pozyskać na kolektory słoneczne , oczyszczalnie przydomowe, orlika, kanalizację. Za to toczy się sprawa o wyłudzenie pieniędzy z dotacji.
Kiełbasa wyborcza , a po wyborach jak zwykle kicha.

Realne
Gość
Realne

Zapraszam z zapoznania się z lista na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi https://bip.lodzkie.pl/ogloszenia/komunikaty/item/download/20073_b0c6b0abe5971e0f14406c1eaf0ae9dc

Mieszakniec Gminy
Gość
Mieszakniec Gminy

A co Panie Wojcie ze zmiana planu zagospodarowania przestrzennego w Gminie ?
Podobno ma byc w tym roku……….mowil Pan to 8 lat temu….

kiełbasa wyborcza
Gość
kiełbasa wyborcza

Żeby Gmina Skierniewice odżyła potrzebny jest Nowy, uczciwy, niechamowaty gospodarz.

Mieszkanka gminy
Gość
Mieszkanka gminy

Chamstwo, usuwaja niewygodne komentarze.Napisze, wiec jeszcze raz zeby to byla gmina do zycia, a nie tylko do mieszkania to potrzeba przedszkoli, zlobkow, chodnikow, poboczy,zeby bezpiecznie do szkoly dojsc,sciezek rowerowych.Kola gospodyn i to co wokol strazy glownie dla emerytow, a co dla mlodych…go..no! Oszust i tyle, potrzebny nowy gospodarz.