6 milionów dla gminy Skierniewice

5
1374

Nadzieje się potwierdziły, decyzja właśnie zapadła. Urząd Marszałkowski w Łodzi rozstrzygnął ostatnie w tej kadencji  konkursy. Gmina Skierniewice otrzyma 6 milionów złotych dofinansowania na ważne społecznie inwestycje.

Dzięki dotacji w gminie powstaną dwa nowe obiekty. W Mokrej świetlica, w Sierakowicach Prawych hala sportowa. Wójt gminy Dominik Moskwa nie kryje zadowolenia.

– To będą naprawdę nowoczesne budynki na miarę dzisiejszych czasów – mówi Dominik Moskwa. – Sami, bez tej finansowej pomocy nie dalibyśmy rady tego wybudować. To prawdziwy sukces.

Na budowę świetlicy w Mokrej gmina dostała 1 mln 250 tys. złotych. Powstanie obiekt podobny do tego w Borowinach. W sąsiedztwie wybudowane zostanie także boisko sportowe, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli w jednym miejscu cały kompleks sportowo kulturalny.

– Do tej pory mieszkańcy spotykali się na przejeździe kolejowym w takiej budce dróżnika, potem w rozwalającym się baraku, gdzie nie mogli się pomieścić. Teraz powstaną bardzo dobre warunki do spotkań i różnych społecznych inicjatyw – dodaje Moskwa.

Cztery miliony sześćset tysięcy złotych wyniesie dotacja na budowę hali sportowej w Sierakowicach Prawych. Inwestycja służyć będzie nie tylko uczniom szkoły, ale także klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom.

– To bardzo oczekiwana inwestycja. Mamy w tym rejonie gminy trzy kluby sportowe. Wszystkie będą mogły korzystać z nowego obiektu – mówi włodarz gminy.

Zarówno świetlica w Mokrej jak i hala w Sierakowicach wybudowane zostaną w technologii pasywnej. Oznacza to znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania obu obiektów.

- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Z tą dotacja to wielka lipa. Nie potrafili pozyskać na kolektory słoneczne , oczyszczalnie przydomowe, orlika, kanalizację. Za to toczy się sprawa o wyłudzenie pieniędzy z dotacji.
    Kiełbasa wyborcza , a po wyborach jak zwykle kicha.

  2. Chamstwo, usuwaja niewygodne komentarze.Napisze, wiec jeszcze raz zeby to byla gmina do zycia, a nie tylko do mieszkania to potrzeba przedszkoli, zlobkow, chodnikow, poboczy,zeby bezpiecznie do szkoly dojsc,sciezek rowerowych.Kola gospodyn i to co wokol strazy glownie dla emerytow, a co dla mlodych…go..no! Oszust i tyle, potrzebny nowy gospodarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here