62-latek podejrzany w związku z atakiem na GOPS w Makowie może odpowiadać przed sądem

0
152

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach otrzymała opinię sądowo-psychiatryczną, opracowaną po zakończeniu obserwacji 62-latka, podejrzanego w związku z tragicznymi wydarzeniami do jakich doszło 15 grudnia 2014 r. w Makowie. W ocenie biegłych może on ponosić odpowiedzialność karną za zarzucane mu przestępstwa.

62-latek podejrzany jest o dokonanie ze szczególnym okrucieństwem zabójstw dwóch kobiet zatrudnionych w GOPS w Makowie oraz spowodowanie pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek skierniewickiej prokuratury poddany został obserwacji sądowo-psychiatrycznej, która odbywała się w szpitalu więziennym Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi. Po jej zakończeniu, biegli stwierdzili, że poczytalność podejrzanego w chwili czynów była ograniczona, ale jedynie w stopniu nieznacznym, co oznacza że może on ponosić odpowiedzialność karną za swoje czyny. Jak wynika z opinii, może także uczestniczyć w czynnościach procesowych.

– Prowadzone śledztwo zmierza ku końcowi. Jego zakończenie możliwe będzie prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni – po uzyskaniu zleconej ekspertyzy fizyko-chemicznej. – Informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o