Strona głównaKultura7. edycja "Rawa Gra Rap" w Rawie Mazowieckiej

7. edycja "Rawa Gra Rap" w Rawie Mazowieckiej

- REKRAMA -

Hip-Hop zabrzmi w Rawie Mazowieckiej już po raz siódmy! Wszystko za sprawą kolejnej edycji wydarzenia Rawa Gra Rap. W tym roku wakacje w mieście zamkną koncerty raperów KęKę oraz Quebonafide. Jak zwykle nie zabraknie również lokalnych supportów.

 

Rapowe imprezy w Rawie Mazowieckiej pojawiły się 7 lat temu. Wtedy to, jeszcze bez udziału zapraszanych gości, lokalni twórcy postanowili zaprezentować swój dorobek miejscowej publiczności. Bardzo szybko okazało się, że przeglądowa formuła wydarzenia nie wyczerpuje potencjału tego wydarzenia. Już rok później na scenie pojawił się VNM, hip-hop’owiec, który swoją muzyczną karierą pokazał jak powinna wyglądać droga na szczyt.

– W każdym roku inicjując to wydarzenie stawialiśmy na wyjątkowy dobór gości. Udawało nam się oglądać na żywo artystów, którzy w zasadzie w tym samym roku robili milowy krok w swojej karierze. Chociażby raper VNM u nas w mieście zagrał jeden z ostatnich koncertów przed debiutem na oficjalnym muzycznym rynku – wspomina Przemek Rybicki pomysłodawca wydarzenia.

Na przestrzeni kolejnych lat w mieście pojawiali się kolejni hip-hop’owi artyści. Oprócz pokazania aktualnych trendów na polskiej scenie, organizatorzy dbali także o rapowe korzenie. Na rawskich imprezach zagrał chociażby Vienio, członek legendarnej Molesty Ewenement. Swój występ publiczności zaprezentował także ELDO.

Pomimo siedmiu lat organizacji, pomysłów na kolejne edycje nadal nie brakuje. Już piąta odsłona przedsięwzięcia pokazała jaki potencjał drzemie w tym wydarzeniu. Dzięki szerszej współpracy ze stowarzyszeniem „Topory” udało się poszerzyć formułę. Przed koncertami w mieście pojawili się tancerze, obok sceny rozegrany został streetballowy turniej, a całość rapowego dnia zamknęła mini freestylowa potyczka.W tym roku oprócz wspomnianych raperów KęKę oraz Quebonafide na scenie zagrają:

Wydarzenie odbędzie się na letniej scenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Tatar. Start przewidziany jest na godzinę 20:00. Kliknij i dołącz do facebook’owego wydarzenia!

KęKę – Zmysły

Quebonafide – Powszechny i śmiertelny

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE