Strona głównaWiadomości74-latek ze Skierniewic zaatakowany w mieszkaniu

74-latek ze Skierniewic zaatakowany w mieszkaniu

- REKRAMA -

W środę (16.05) dwaj skierniewiczanie usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój na starszym mężczyźnie. W prowadzonej sprawie policjanci nie tylko zatrzymali sprawców, ale i odzyskali część skradzionego w przestępstwie mienia.

15 maja 2018 roku kilkanaście minut po godz. 22:00 policjanci zostali skierowani na interwencję w sprawie rozboju przy ul. Bielańskiej w Skierniewicach. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że pokrzywdzonym jest 74-letni mężczyzna. Tego wieczoru, gdy spał w swoim mieszkaniu, weszło do niego dwóch mężczyzn. Kiedy zorientował się, że ktoś jest w lokalu, został oblany wodą i uderzony wiadrami, które wcześniej były nią napełnione. Sprawcy bijąc go po całym ciele żądali pieniędzy. W konsekwencji, gdy pokrzywdzony zaczął nawoływać pomocy, mężczyźni zabrali łup i opuścili mieszkanie. Podczas pracy nad sprawą, zostało ustalone, że sprawców było dwóch, a jeden z nich wcześniej odwiedził 74-latka. Łupem padł telewizor oraz pieniądze.

16 maja 2018 roku podejrzewani o rozbój mężczyźni ze Skierniewic (30 i 40 lat) zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali też skradziony telewizor. Sprawcy rozboju w trakcie prowadzonego śledztwa usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Ponadto prokurator zastosował wobec mężczyzn policyjny dozór, dla zabezpieczenia prawidłowego toku sprawy. Za rozbój w myśl obowiązującego prawa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zdenek

Tylko dozór???/ To chyba jakiś żart!!!!

emerytka

Dzięki temu sprawcy będą mieć możliwość dogadania się, z kim należy.
Może wówczas czyn będzie uznany za znikomo szkodliwy, bo przecież mogli zabić, a oni nawet nie pobili, mogli wziąć coś więcej, a wzięli tylko stary telewizor i trochę grosza. Dobre chłopiska. 🙂

emerytka

Napisałam, że będą mieć możliwość, a nie, że się dogadają. To dodatkowe wyjaśnienie dla tych, którzy chcieliby zarzucić mi pomówienie, jak Trębskiemu, który powinien był dodać znak zapytania po tytule i byłoby ok 🙂

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE