7,5 miliona dofinansowania na zakup 10 nowoczesnych autobusów MZK Skierniewice

0
5053
Skierniewice kupią 10 nowych autobusów za prawie 8 mln

10 nowych autobusów pojawi się w Skierniewicach, dzięki podpisanej dziś umowie na dofinansowanie.

Posted by infoskierniewice.pl on Friday, April 27, 2018

Nowoczesne, bezpieczne, wygodne, a w dodatku ekologiczne – takie mają być nowe autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Skierniewicach. Zakupionych zostanie 10 nowych pojazdów, z czego 6 ma się pojawić, już jesienią, na ulicach miasta. W USC podpisana została umowa na dofinansowanie inwestycji. 

Skierniewicki MZK ma do dyspozycji obecnie 24 pojazdy, z czego tylko trzynaście obsługuje ruch miejski. O pozostałych pojazdach, prezes MZK Winicjusz Nowak mówi “zmęczone auta” i przyznaje, że nowe autobusy znacznie poprawią jakość świadczonych przez MZK usług.

– Niska emisja, niska podłoga, wszelkie udogodnienia dla mam z małymi dziećmi i osób na wózkach, głośnomówiący system informacji pasażerskiej wewnątrz autobusu i system Braila na wszystkich przyciskach dla osób niedowidzących – zachwala nowe pojazdy prezes skierniewickiego MZK Winicjusz Nowak.

Droga do uzyskania dofinansowania nie była łatwa. Dopiero drugi złożony przez miasto wniosek został rozpatrzony pozytywnie, również dzięki temu, że udało się przesunąć pieniądze w unijnym budżecie.

– Nie zawsze za pierwszym razem udaje się wygrać – mówi wicemarszałek Dariusz Klimczak. – To, że Lewandowski w półfinale nie strzelił gola, nie znaczy, że w rewanżu w Madrycie nie strzeli. Tak jak w drugim rozdaniu strzeliły Skierniewice. Gratuluję władzom miasta, to był bardzo trudny konkurs. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem innych samorządów, więc konkurencja była duża. Jest wielkie zapotrzebowanie na wymianę taboru w miastach województwa łódzkiego i dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć pieniądze unijne na ten program i powiększyliśmy alokację środków o 100 mln zł. 

– Na pewno wymiana taboru wpłynie na poprawę jakości powietrza. Zyskają także podróżni, mamy z wózkami, którym w nowoczesnych autobusach będzie znacznie łatwiej i wygodniej podróżować – podsumowuje członek zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska.

Oprócz nowych autobusów powstanie też system informacji pasażerskiej. 6 tablic LED zamontowanych zostanie na najważniejszych przystankach. Przeprowadzony zostanie również remont placu manewrowego i remont stacji napraw MZK.

Miasto otrzymało 7,5 miliona złotych dofinansowania. Pięć milionów będzie musiało dołożyć samo. Ogłoszony już został przetarg. 7 maja nastąpi otwarcie ofert.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o