8 medali podopiecznych Bogusława Bodera na Mistrzostwach Europy w Serbii

0
428
fot. Klub Piątka Skierniewice

W dniach 31 lipca – 6 sierpnia w mieście Novi Sad w Serbii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, na których wspaniałe sukcesy odniosła reprezentacja Klubu Szachowego Piątka Skierniewice. Podczas trwających tydzień mistrzostw rozegrano indywidualne turnieje szachów szybkich i błyskawicznych (blitzu), odbyły się zawody w rozwiązywaniu zadań szachowych, a także wyłoniono najlepsze w Europie drużyny. Ekipa w składzie:  Radosław Psyk, Jakub Mechliński, Maria Sokół i Zuzanna Łukasik przywiozła do domu aż osiem medali – 5 indywidualnych i 3 drużynowe!

Oto lista osiągnięć skierniewickich szachistów:

Radosław Psyk

  • srebrny medal Mistrzostw Europy do lat 14 w turnieju szachów błyskawicznych
  • brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 14 w turnieju rozwiązywania zadań szachowych

Jakub Mechliński

  • brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 10 w turnieju szachów szybkich
  • brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 10 w turnieju szachów błyskawicznych

Maria Sokół

  • srebrny medal Mistrzostw Europy do lat 10 w turnieju rozwiązywania zadań szachowych

Pozostałe lokaty skierniewickich szachistów były także bardzo wysokie. Maria Sokół otarła się o medal zarówno w szachach szybkich, jak i błyskawicznych – w obu konkurencjach zajęła IV miejsce. Zuzanna Łukasik zakończyła zawody również z bardzo dobrym wynikiem – V miejsce w zadaniach, VII miejsce w szachach szybkich, VIII miejsce w blitzu. Radosław Psyk był VIII w szachach szybkich, Kuba IX w zadaniach.

Do kolekcji indywidualnych medali wychowankowie trenera Bogusława Bodera dołożyli Wicemistrzostwo Europy do lat 10! Drużyna w składzie: Jakub Mechliński (jako kapitan) na I desce, Oskar Ogłaza z Opola (dwa indywidualne srebrne medale do lat 10) na II desce, Maria Sokół na III desce oraz Zuzanna Łukasik na IV desce. Nasi spisali się znakomicie i zagrali świetne mecze – drużyna z Białorusi, która wywalczyła Mistrzostwo Europy, wyprzedziła ich tylko 1 punktem!

Radosław Psyk także zdobył wiele cennych punktów jako kapitan w mieszanej, polsko-austriackiej drużynie do lat 14, która ostatecznie zajęła VI miejsce.

Podsumowując – przedstawiciele KSz Piątka Skierniewice zagrali wspaniałe zawody w Serbii i potwierdzili, że liczą się w Europie! Trener Bogusław Boder przez miniony rok dobrze przygotował i zmotywował swoich zawodników do walki. Jest to piękne zwieńczenie ich wspólnej, codziennej pracy, zaangażowania i prawdziwej pasji szachów. Gratulacje!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o