Strona głównaSportAkademia Sztuk Walki Tiger Skierniewice tworzy sekcję skupiającą osoby niepełnosprawne

Akademia Sztuk Walki Tiger Skierniewice tworzy sekcję skupiającą osoby niepełnosprawne

- REKRAMA -

Zobacz galerię [9]
Akademia Sztuk Walki TIGER
Zobacz galerię [9]
Akademia Sztuk Walki Tiger Skierniewice otwiera się na kolejnych sportowców. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2021/2022 w klubie ma bowiem wystartować specjalna sekcja skupiająca osoby niepełnosprawne.

– Oficjalnie na wszystkich mediach społecznościowych, otworzenie takiej sekcji ogłosiliśmy 21 marca – nieprzypadkowo wybraliśmy taką datę ponieważ w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – a na takie dzieci przede wszystkich jesteśmy otwarci – komentuje Paweł Mróz, jeden z trzech założycieli akademii.

Pomysł na utworzenie Tygrysiej Akademii dla osób Niepełnosprawnych pojawił się na początku tego roku.

 W Skierniewicach i okolicach nie brakuje niepełnosprawnych sportowców, którzy pasjonują się właśnie tą dyscypliną. Akademia stworzy im doskonałe warunki do treningów, a nawet rywalizacji o najwyższe cele, jak chociażby walki o medale na Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata – dodaje Andrzej Umański


Warto dodać, że w całym kraju na ten moment działa zaledwie kilka podobnych szkółek. Najpopularniejsze znajdziemy w Poznaniu i w Gdańsku. W Skierniewicach taką sekcję mają nieliczne kluby.

– Chcemy stworzyć projekt na wysoką skalę, atrakcyjny dla tej grupy społecznej – dodaje Krzysztof Ciszewski. W klubie liczą na owocną współpracę z „dziewiątką” oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Skierniewicach. – Będziemy prowadzili rozmowy w tym kierunku z dyrektorami placówek, tak aby do września wszystko było dopięte na ostatni guzik – zapewniają przedstawiciele klubu.


Zajęcia będzie prowadził m.in.: Krzysztof Ciszewski, który ukończył studia podyplomowe Oligofrenopedagogiczne i ma doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, przez wiele lat prowadząc zajęcia wychowania fizycznego w Zespole Szkół integracyjnych nr 9.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE