Akcja szczepienia lisów – komunikat

0
289

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii  informuje, że na terenie województwa łódzkiego w okresie pomiędzy 9  i 13 października 2013 r. zostanie przeprowadzona  jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepienia obejmą cały teren województwa łódzkiego  z wyłączeniem obszarów zabudowanych i akwenów wodnych. Szczepienie będzie wykonane metodą zrzutów z samolotów doustnej szczepionki zatopionej we wnętrzu przynęty-mieszance pokarmowej w kształcie kostek, koloru zielono-brunatnego, o wymiarach 4 cm x 4 cm x 1,5 cm, o zapachu rybnym, w ilości  20 dawek  na 1 km 2. Zwracam się do Państwa z prośbą o pozostawienie szczepionki w miejscu wyłożenia, jak również informuję, że szczepionka nie może być konsumowana przez ludzi.

W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy zachować spokój i ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych województwa łódzkiego osób oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi.

Wszelkie dodatkowe informacje w w/w sprawie można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Łodzi pod numerami telefonów: (42) 635-14-00, (42) 635-14-01 lub (42) 635-14-09 lub w każdym powiatowym inspektoracie weterynarii na terenie woj. łódzkiego.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o