Strona głównaWiadomościAmbitne plany drogowe miasta na 2018 rok

Ambitne plany drogowe miasta na 2018 rok

- REKRAMA -

Tegoroczne inwestycje w Skierniewicach będą przebiegać pod znakiem edukacji oraz drogownictwa. Edukacja to budowa przedszkola nr 3 w rejonie ulic Trzcińska i Kopernika. Koszt przedsięwzięcia to ponad 16 mln złotych. Na drogownictwo z kolei przeznaczono ok. 23 mln zł. Najważniejsze z nich dotyczą ścisłego centrum miasta.

- REKRAMA -

Kierowców z pewnością ucieszy remont ul. Kozietulskiego, na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Poniatowskiego. Ciąg drogi wojewódzkiej 705 zyska między innymi nową nawierzchnię. Zanosi się również na poprawienie chodnika. Inwestycja ta była odwlekana głównie z powodu nierozstrzygniętych przetargów na dokumentację projektową. Prace w drodze wojewódzkiej dają szansę na pozyskanie zewnętrznego dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Kolejna zmiana będzie dotyczyć ul. Rawskiej od ul. Mszczonowskiej do Al. Niepodległości. W tym przypadku Ratusz zamierza nawiązać do historycznego wizerunku centrum Skierniewic. Za przykład podają okolice Rynku przed Ratuszem. Oprócz nawierzchni remont również by nawiązywał do historycznego oświetlenia ulic. Prace o charakterze rewitalizacyjnym również mają szanse na zewnętrzne dofinansowanie.

Nowym ciągiem komunikacyjnym, który pojawi się wkrótce to ul. Wł. Strakacza łącząca, w okolicy Centrum Kultury i Sztuki, ulice Reymonta z Jagiellońską. Powstający tam kompleks mieszkaniowo-usługowy umożliwi lepszą komunikację między tymi dwoma ulicami. Miejmy nadzieję że w tym przypadku drogą będzie można pojechać w kierunku Jagiellońskiej.

- Reklama -

Wśród innych inwestycji drogowych znalazły się ulice na osiedlu Rawka. Chodzi tu o przebudowę ul. Szwoleżerów, gdzie oprócz nowej nawierzchni zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Z kolei na modernizację ul. Sulińskiego (dawna ul. Berlinga) przeznaczono w tegorocznym budżecie blisko 5 milionów zł. Natomiast remont ul. Gwardzistów z racji złożoności prac potrwa do 2019 r.

Wspomniane inwestycję są częścią, która została zapisana w planie finansowym miasta na 2018 rok. Nie obejmuje prac interwencyjnych i odtworzeniowych.

5 KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena

Plany te jak zwykle dotyczą „upiekszania” dróg raczej w centralnej części miasta. Ja ciagle czekam na poprawienie bo o wybudowaniu to mowy nie ma od 1959 roku „ulicy ” Przemysłowej tj.odcinek 150m zaczynajacy sie od ul.M.Skłodowskiej do skrzyżowania z,ulica Czerwoną.Droga z popekanych i zapadnietych płyt betonowych oraz pobocza na których kierowcy wyrzucaja ogrom śmieci i tworzą koleiny z błota nikogo z wlodarzy miasta nie interesuje. Dodatkowo brak oznakowania o ograniczeniu prędkości ponieważ głównie jezdza ta „droga” samochody ciezarowe o największym tonazu. Samochody te skrecajac z ul.M.Skłodowskiej przekraczają linie podwójnie ciagla tworza ogromny halas.Oczywiście wyjezdzanie z ul.Przemyslowej w tym momencie graniczy… Czytaj więcej »

Mariusz

A kiedy szanowni włodarze wezmą się za graniczące drogi powiatowe ? Przecież droga Biała Rawska – Huta Zawadzka/S8 od momentu przekroczenia granicy powiatu skierniewickiego woła o pomstę do nieba!!! Dziury takie że ciężko jest minąć się dwóm pojazdom dostawczym a przecież jest to jedna z głównych dróg łączących miasto Biała Rawska z drogą S8 oraz najkrótsza aby mieszkańcy z rejonów Biała Rawska, Grzymkowice, Narty itp. mogli dostać się do Skierniewic. Wstyd Państwo rządzący wstyd. O fatalnie zrealizowanym remoncie drogi w miejscowości Turowa Wola nawet nie wspomnę

Piotr

kolego powiat to nie miasto kto inny tym rządzi artykuł dotyczy inwestycji w mieście

Piotr

Ulica Miła Łąkowa Sądowa Kwiatowa i inne w rejonie ul.Mazowieckiej od lat proszą się o asfalt I nic.

cezar

A Co z przejazdem kolejowym w kierunku Makowa ul. Zwierzyniecka lub Kościuszki coś trzeba z tym zrobić tam w godzinach szczytu trzeba czekac Po 30 min na przejazd to jest priorytet

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE