Strona głównaWiadomościBądź kobietą. Zadbaj o zdrowie

Bądź kobietą. Zadbaj o zdrowie

- REKRAMA -

W czwartek, 14 maja o godz. 14.30 w Skierniewickim Stowarzyszeniu Amazonka przy ulicy Rybickiego 6 (II piętro) odbędzie się wykład na temat profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Wykład poprowadzi Barbara Kulczyńska, położna współpracująca z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym działającym przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Spotkanie jest organizowane z myślą o wszystkich kobietach i jest częścią akcji, której celem jest uświadomienie konieczności profilaktycznego wykonywania badań mammograficznych i cytologicznych.

- REKRAMA -

O tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy, tego samego dnia przekonają się uczennice i kobiety, które wezmą udział w wykładzie w Zespole Szkół nr 4 przy ulicy Podkładowej 2 w Skierniewicach. Tam również o zaletach badań profilaktycznych opowie położna Barbara Kulczyńska.

Akcja „Bądź kobietą. Zadbaj o zdrowie” jest organizowana z myślą o mieszkankach Skierniewic od 13. roku życia. Dziewczynki dowiedzą się, jaką rolę w trosce o zdrowie intymne odgrywa profilaktyka, a kobiety mogą skorzystać z bezpłatnych badań.

- Reklama -

W ramach akcji „Bądź kobietą. Zadbaj o zdrowie” do Skierniewic przyjedzie mammobus, w którym panie już od 40. roku życia będą mogły za darmo wykonać badanie mammograficzne. Dla tej grupy wiekowej kobiet jest to nowość. Mammobus zaparkuje przed marketem Tesco przy ulicy Czesława Liska 1 w dniach 20-21 maja. Z badań, po uprzednim umówieniu wizyty pod nr tel. 586 662 444, będą mogły skorzystać panie w wieku 40-75 lat. Darmowe badania mammograficzne zapewnia Lux Med Diagnostyka, który realizuje Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie w ramach tego programu jest skierowane do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Jest bezpłatne i refundowane kobietom przez NFZ co dwa lata. Żeby skorzystać z badania panie w wieku 50-69 lat nie potrzebują skierowania, natomiast kobiety w wieku 40-49 lat oraz 70-75 lat muszą mieć skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.

W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia przez cały rok badania profilaktyczne w kierunku raka szyjki macicy oraz raka piersi można wykonać w działających na terenie Skierniewic Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej.

Profilaktykę raka szyjki macicy prowadzą:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Judyta”; Poradnia Ginekologiczno-Położnicza; tel. 46 833 74 74;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej; Poradnia dla Kobiet S.C; Poradnia Ginekologiczno-Położnicza; ul. Armii Krajowej 33; tel. 46 832 77 44;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska „Eskulap”; Poradnia Ginekologiczna; ul. Sobieskiego 29; tel. 46 832 13 29;
  • Przychodnia Lekarska „Medyk”; Poradnia Ginekologiczno-Położnicza; ul. Sienkiewicza 1; tel. 46 833 37 71;
  • Wojewódzki Szpital Zespolony; Poradnia Ginekologiczno-Położnicza; ul. Wita Stwosza 1; tel. 46 833 29 69.

(termin wizyty trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie)

Profilaktykę raka piersi na terenie Skierniewic prowadzą:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medica” Ewa Sobkiewicz; Pracownia Mammografii; ul. Orkana 6D; tel. 517 544 004;
  • Wojewódzki Szpital Zespolony; Pracownia Mammografii; ul. Sobieskiego 4; tel. 46 834 08 54.

(termin wizyty trzeba wcześniej uzgodnić telefonicznie).

Organizatorem akcji „Bądź kobietą. Zadbaj o zdrowie” są: Wojewódzki Ośrodek Koordynujący przy Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Skierniewickie Stowarzyszenie Amazonki oraz Urząd Miasta Skierniewice.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE