Będzie bezpieczniej – 40 przejść dla pieszych zyska nowe oświetlenie

1
5002

Do 10 października 40 przejść dla pieszych zyska nowe oświetlenie. Miasto rozpoczyna planowaną od dawna inwestycję.

 

– Dobrze doświetlone przejście dla pieszych to przede wszystkim przejście bezpieczne – mówi rzecznik urzędu miasta Przemysław Rybicki. – Stawiamy na technologię ledową. Lampy mają dobrze oświetlać samo przejście, a nie oślepiać kierowców, którzy samochodem dojeżdżają do danego miejsca.

Zmodernizowanych zostanie 40 przejść. Miasto wybrało je po konsultacjach z policją i analizach natężenia ruchu drogowego i bezpieczeństwa na danej drodze. Nowe lampy staną m.in na ul: Mszczonowskiej, Jagiellońskiej, Kopernika, Reymonta, Pomologicznej, Niepodległości.

Koszt inwestycji to ponad 700 tysięcy złotych. Przetarg jest już rozstrzygnięty. Jak zapewniają przedstawiciele urzędu miasta inwestycja nie spowoduje dużych utrudnień.

Oprócz doświetlenia przejść dla pieszych miasto planowało również w tym roku wymianę całego oświetlenia ulicznego. Rezygnuje jednak z tego zadania.

Prezydent Krzysztof Jażdżyk informuje, że to ze względu na rosnące koszty inwestycji. – Chcieliśmy wymienić sześć tysięcy lamp i doświetlić przejścia, ale ze względu na sytuację na rynku firm budowlanych zostawiliśmy najważniejszą część tej inwestycji czyli bezpieczeństwo pieszych. Wymianę pozostałych lamp przenosimy na rok przyszły. Może wtedy, za mniejszą, kwotę uda się to zrealizować.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
bjnk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bjnk
Gość
bjnk

na Mickiewicza jedno z przejść dla pieszych w okolicach numeru 5 albo powinno zniknąć albo powinno być doświetlone … zupełnie po zmroku niczego tam nie widać.