Strona głównaWiadomościGmina BolimówBędzie film o powiecie skierniewickim

Będzie film o powiecie skierniewickim

- REKRAMA -

We współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Telewizji w Łodzi powstanie film o Powiecie Skierniewickim pt. „Perły Powiatu Skierniewickiego”. Będzie to 25 minutowy film o wybranych elementach kultury i turystyki powiatu skierniewickiego, a w szczególności o ludziach – twórcach ludowych, zabytkach i historii.

Film opowie między innymi o szczególnym miejscu naszego powiatu, jakim są Lipce Reymontowskie i o wpływie, jaki wywarł na Lipcach pobyt i twórczość Władysława Stanisława Reymonta.  Cześć zdjęć kręcona będzie także w Bolimowie i okolicach, a poświęcona będzie historii  I Wojny Światowej, której bitwy rozegrały się nad Rawką. W filmie pokazana zostanie także przyroda Puszczy Bolimowskiej oraz piękno zabytków sakralnych znajdujących się na terenie powiatu, w szczególności oryginalnych, drewnianych kościołów w Słupi, Starej Rawie i Janisławicach.

Film opowie także barwną historię budynku dawnego Sejmiku Skierniewickiego, obecnie siedziby Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.

W dniach 15 i 16 stycznia ekipa Telewizji Łódzkiej wykonywać będzie zdjęcia do filmu, a jego emisja przewidziana jest w marcu br. na antenie TVP3.

Starostwo Powiatowe w Skierniewicach posiadać będzie także kopie filmu do wykorzystania w celach promocyjnych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE