Będzie modernizacja SOR w skierniewickim szpitalu

1
365

Przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i modernizację Izby Przyjęć w szpitalu w Skierniewicach zapowiedziała wicemarszałek sejmu Elżbieta Radziszewska podczas czwartkowej wizyty w tej placówce. Zadanie zostało wpisane do rządowego planu, który Rada Ministrów zatwierdziła podczas ostatniego, terenowego posiedzenia w Łodzi.

Inwestycja została wpisana do rządowego planu budowy lub modernizacji SOR w kilku szpitalach w całej Polsce. Oprócz skierniewickiej placówki w planie znalazły się również Szpitalne Oddziały Ratunkowe w: Instytucie Matki Polki, szpitalu M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu oraz szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi.

Plany przebudowy w czwartek przedstawiła marszałek Elżbiecie Radziszewskiej dyrekcja skierniewickiego szpitala.

– Państwa plan bardzo mi się podoba, jego realizacja przewiduje najwyższe standardy wykonania i funkcjonalności – mówiła pani marszałek.

Projekt został przygotowany w już w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu szpital poszukiwał źródeł jego finansowania. Plan przewiduje całkowitą przebudowę hallu głównego szpitala wraz z głównym wejściem i wydzielenie w tamtym miejscu Centralnej Izby Przyjęć, która będzie działać równolegle ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym (wizualizację projektu zamieszczamy poniżej).

– Chodzi przede wszystkim o to, aby usprawnić działanie SOR. Po modernizacji ten oddział będzie się zajmował wyłącznie ratowaniem życia, natomiast przyjęcia planowe do szpitala będą realizowane w Centralnej Izbie Przyjęć. Dotychczas były one realizowane w samym SOR, co znacznie utrudniało pracę tego oddziału i narażało pacjentów wymagających pilnej pomocy na długie oczekiwanie – mówi dyrektor szpitala w Skierniewicach dr n. med. Jacek Sawicki.

Szacunkowa wartość tego zadania wynosi 1-1,5 mln złotych. Po oddzieleniu od SOR Centralnej Izby Przyjęć pacjenci, którzy nie zostaną przywiezieni do SOR karetką pogotowia w stanie zagrożenia życia będą przyjmowani właśnie tam. W izbie będzie funkcjonował automatyczny system kolejkowania przyjęć, działający na podstawie pobieranych przy wejściu biletów. Następnie pacjencji będą przyjmowani w recepcji i wpisywani do centralnego rejestru przyjęć na oddziały szpitalne. W Izbie będzie przyjmował również lekarz internista, ortopeda i chirurg.

Warto zaznaczyć, iż Szpitalny Oddział Ratunkowy i Izba Przyjęć są wizytówką szpitala, oddziałem, z którym większość z około 15 tys. rocznie hospitalizowanych pacjentów ma pierwszy kontakt. Ważnym więc jest, aby spełniał oczekiwania i standardy właściwe dla placówek publicznych w XXI wieku. W czasie gdy Wojewódzki Szpital im. St. Rybickiego w Skierniewicach dokonuje remontów oddziałów specjalistycznych, elewacji zewnętrznych szpitala, naturalnym procesem wydaje się być dostosowanie do tych standardów również Izby przyjęć i SOR, które są logicznym elementem ścieżki podążania pacjenta podczas jego przyjęcia i pobytu w szpitalu.

Dyrekcja szpitala zakłada, że nowoczesna Centralna Izba Przyjęć nie tylko usprawni proces przyjmowania pacjentów do szpitala, ale wpłynie również na pozytywny odbiór tej placówki przez pacjentów.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
pacjent Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pacjent
Gość
pacjent

Panie z recepcji Sor też będą wymienione? bo nieprzyjemne są i mało profesjonalne.Motyw drewna mi się nie podoba, oklepane. Kolor zielony to inspiracja centrum Damiana?