Blisko 5 milionów złotych dotacji na remont i przebudowę Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

1
Zobacz galerię [13]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [13]

Blisko 5 milionów złotych dotacji na remont i przebudowę Centrum Kultury i Sztuki. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali dzisiaj wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski i prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

 

Największym problemem budynku centrum kultury jest woda, zarówno ta gromadząca się w piwnicach, jak i ta z dachu, która dzisiaj nie jest odprowadzana na zewnątrz, tylko spływa do wnętrza obiektu. Inwestycja rozpocznie się więc od wykonania odwodnienia terenu i remontu dachu.

Jednym z jej elementów będzie w dalszej kolejności remont i przebudowa piwnic, a w szczególności pomieszczeń „Piwnicy u Artystów”. Umożliwi to korzystanie z pomieszczeń klubowych, które z uwagi na zalewanie wodą były niedostępne.

Ważnym elementem będzie też budowa nowej sali widowiskowej. Dzisiejsza sala kameralna zostanie podwyższona i poszerzona o teren nad wejściem do centrum kultury. Na widowni znajdzie się dzięki temu 300 miejsc.

– Umożliwi to nam organizację wielu nowych imprez – mówi Ryszard Krasnodębski z CKiS.

Wicemarszałek Grzegorz Wojciechowski podkreślał znaczenie centrum kultury nie tylko dla skierniewiczan.

– Dotacja z urzędu marszałkowskiego to zasługa samego miasta, które złożyło dobry projekt – mówi wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski. – A to centrum służy nie tylko mieszkańcom miasta, ale jest też centrum dla całego regionu.

To kolejny już remont centrum kultury. W 2015 roku przeprowadzona została termomodernizacja obiektu, która jednak nie przyniosła spodziewanych efektów.

– Kiedy była robiona termomodernizacja, to tak jakby ktoś nałożył nowe ubranie na chory organizm – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Dzisiaj ten organizm będziemy leczyli robiąc odwodnienie. Przecież tutaj w piwnicach stoi woda, wszystko jest pozalewane i dalej ulegałoby degradacji. Dlatego trzeba zacząć od podstaw, od fundamentów. Te osiem milionów pozwoli na zupełną zmianę wizerunku tego budynku. To bardzo potrzebna inwestycja dla naszych mieszkańców, by mogli oni korzystać w jeszcze większym stopniu z tego, co proponuje ta placówka – dodaje prezydent Krzysztof Jażdżyk.
Całkowity koszt inwestycji to osiem mln zł.

- Reklama -

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elzbietxa

Rozumie ze treba cos zrobic dla miasta ale co z kamieniami ktore sie sypia w centrum miasta wilgoc brak parapetow zewnetrznch w nowo zalozonych oknach to rowniez obiecane jest od kilku lat
Komorne placimy i to wcale nie male bo wiekrze niz w blokach brak cieplej wody zmusza nas grzanie elektrycze czemu o to uzad miasta i gminy nie zadba
Bardzo prosze o zadbanie rowniez o lokatorow starego budownictwa to rowniez jet wizytowka naszego kochanego miasta