Brakuje wody w Skierniewicach – Prezydent powołał sztab kryzysowy

1
40603

W związku z poważnymi ograniczeniami w dostawie wody do mieszkańców w Skierniewicach powołano sztab kryzysowy. Od piątku mieszkańcy miasta mogą odczuć poważne kłopoty z dostawami wody. W niektórych częściach to tylko kilku godzinne przerwy lub spadek ciśnienia, ale są też rejony, gdzie wody nie ma w ogóle. Prezydent Krzysztof Jażdżyk tłumaczy, że problemy związane są ze znacznym zwiększeniem poboru wody przez skierniewiczan.

 

– Z dnia na dzień pobór wody zwiększył się prawie dwukrotnie – mówi Krzysztof Jażdżyk. – Normalny pobór wody wynosi około 6 tys metrów sześciennych w ciągu doby, w ostatnich dniach ten pobór wyniósł prawie 12 tys metrów sześciennych. Możliwości WOD-Kanu wynoszą około ośmiu tys metrów, stąd braki w dostawach wody.
Dwie spółki miejskie – WOD-KAN i Energetyka Cieplna – rozwożą wodę po mieście. W różnych punktach podstawiane są beczkowozy i samochody z wodą w workach.
Prezes WOD-KAN-u informuje, że spółka cały czas przyjmuje zgłoszenia i dowozi wodę na prośby mieszkańców. Od wczoraj takich zgłoszeń wpłynęło około czterystu.

Sztab kryzysowy podjął działania mające zminimalizować problem. Od dzisiaj zamknięta została pływalnia Nawa, zakręcono dopływ wody do ogródków działkowych, ograniczono o 20 procent dostawę wody do gminy Skierniewice.

– Mam nadzieję, że te działania spowodują poprawę sytuacji w ciągu najbliższych dni – mówi Krzysztof Jażdżyk.

Cały czas aktualne są apele o ograniczenie wykorzystania zasobów wodnych wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych. Podlewanie ogródków i trawników czy wypełnianie przydomowych basenów mocno obciążają możliwości sieci i zmniejszają szansę na uzupełnienie rezerwowych zbiorników.

Zapotrzebowanie można zgłaszać telefonicznie pod numerem alarmowym 994 lub poprzez wiadomość kierowaną na profil społecznościowy spółki https://www.facebook.com/wodkan.skierniewice/). Spółka Wod-Kan uruchomiła także dodatkowelinii telefonicznych. Zapotrzebowanie na wodę można zgłaszać pod numery telefonów:
530104155
727600990
609122177

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
DOBRA ZMIANA Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DOBRA ZMIANA
Gość
DOBRA ZMIANA

WODY JEST POD DOSTATKIEM. JAKIE OCIEPLENIE GLOBALNE. PALIĆ NADAL WĘGLEM JAK POWIEDZIAŁ DUDA MAMY GO NA 200 LAT.
POPIERAĆ I GŁOSOWAĆ NA PIS.
KUPITA SE WODĘ ZA TE 500 PLUS.
A TAK WOGÓLE TO WODY JEST POD DOSTATKIEM A W SKIERNIEWICACH SIEJE TOTLAN A OPOZYCJA FERMENT.