Budżet Obywatelski 2020 – wyniki głosowania!

1
8283
fot. UM Skierniewice

Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty złożone do budżetu obywatelskiego Miasta Skierniewice rok 2020. Mamy dobre wiadomości dla wnioskodawców, wszystkie projekty zostaną zrealizowane!

 

Jak informują urzędnicy, takie rozwiązanie to efekt wprowadzonych w tym roku zmian w uchwale o budżecie obywatelskim. Dzięki nowelizacji ratusz ma możliwość przeniesienia niewykorzystanych pieniędzy z puli projektów ogólnomiejskich na projekty lokalne. Właśnie w tym roku mieszkaliśmy z taką sytuacją do czynienia. Tegoroczna edycja głosowania była rekordowa. W głosowaniu wzięło w sumie udział 3702 mieszkańców. Na projekty oddano w sumie 8183 głosów, z czego 88 było nieważnych. Z tego aż 7803 to głosy oddane przy pomocy aplikacji w formie elektronicznej, a 292 to głosy oddane w wersji papierowej.

Najwięcej głosów, bo blisko 1178, zebrał projekt zgłoszony przez OSP Skierniewice polegający na zakupie sprzętu ratowniczego. Z liczbą 941 głosów na podium wśród projektów z największa liczba głosów uplasowała się propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli e-booki dla skierniewiczan. 730 głosów otrzymała propozycja Szkoły Podstawowej nr 5 polegająca na rozwój infrastruktury rowerowo-rekreacyjnej (był to projekt lokalny z regionu III). Szczegółowe wyniki zamieszczamy poniżej (i gratulujemy wszystkim głosującym i wnioskodawcom!

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
Grzegorz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Brawo Ewa Milczarek!!
Wszystkie do tej pory napisane przez nią projekty do Budżetu Obywatelskiego poza jednym, który przejął totalnie nieodpowiedzialny człowiek zostały zaakceptowane i realizowane.
To jest właśnie kobieta, w której jest potencjał często niedoceniany.
BRAWO!!!