Strona główna Wiadomości Budżet obywatelski: W 2021 roku likwidacja „pajączków”. A co w 2022 r....

Budżet obywatelski: W 2021 roku likwidacja „pajączków”. A co w 2022 r. – liposukcja?

Poznaliśmy już wyniki głosowania nad projektami przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Skierniewicach. Wśród projektów ogólnomiejskich do realizacji w 2021 roku zatwierdzono 11 pomysłów. Lista ta została powiększona o kolejne trzy projekty. W sumie na całą „14.” przeznaczonych zostanie z kasy miasta ponad 751 tys. zł. 

Z kolei w głosowaniu nad projektami lokalnymi mieszkańcy wybrali 9 pomysłów, za kwotę 819 tys. zł.

W wyścigu o głosy skierniewiczan stanęły projekty infrastrukturalne, gdzie maksymalną kwotą wnioskowaną było 100 tys.zł. Nie zabrakło również projektów „miękkich” gdzie można było wnioskować do 20 tys. zł. 

I tu pojawiają się „ciekawe” pomysły. Wśród nich dwa projekty zgłoszone przez  mieszkanki Skierniewic dotyczą zabiegów kosmetycznych. „Pożegnaj pajączki”  oraz „Zdrowa skóra to piękna skóra”. Oba są skierowane pań które borykają z problemem rozszerzonych naczynek i trądzikiem różowatym.  Pomysły te zdobyły wystarczającą liczbę głosów i będą realizowane w 2021r.  

Czy projekty związane z kosmetyką powinny być realizowane ze środków samorządowych?

– To jest budżet obywatelski i uważam, że mieszkańcy mogą zgłosić każdy pomysł, który nie koliduje z zapisami regulaminu – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk – To, czy będą realizowane zależy od głosów uzyskanych w czasie głosowania.

Rodzą się zatem pytania: Jak będzie wyglądać nabór chętnych oraz ile mieszkanek Skierniewic skorzysta z tych zabiegów?

 A skoro pajączki i trądzik będą likwidowane z kasy samorządu w 2021 roku, to może w 2022 r. będą realizowane projekty odsysania tłuszczu i korekty biustu…?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE