- REKRAMA -

Strona główna Wiadomości Budżet obywatelski w Skierniewicach

Budżet obywatelski w Skierniewicach

Jeszcze do 8 września 2015 r. można zgłosić projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Jeżeli masz dobry pomysł, który przekona innych mieszkańców Skierniewic, to zbierz 30 podpisów i spróbuj wygrać realizację zaproponowanej inwestycji.

Budżet obywatelski, czyli proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części lub całości budżetu danego miasta lub gminy, organizowany jest w Skierniewicach po raz pierwszy. Do tej pory głównie organizowano spotkania, podczas których padały inwestycyjne propozycje. Teraz budżet obywatelski będzie realizowany na podstawie zarządzenia wydanego przez Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka. Dzięki temu skierniewiczanie będą mieli prawo do współdecydowania o budżecie miasta.

Proponowane w ramach budżetu projekty mogą dotyczyć budowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury miejskiej oraz wydarzeń o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym, odbywających się na terenie miasta Skierniewice. W przypadku projektów dotyczących budowy, modernizacji lub remontu, realizacja musi odbywać się na terenie, który stanowi mienie miasta i nie jest obciążony na rzecz osób trzecich.

W pierwszej edycji inwestycyjnego budżetu obowiązują dwie kwoty: 250 tysięcy na każdy z czterech rejonów miasta oraz 500 tysięcy złotych na zadania ogólnomiejskie.

Po złożeniu wniosków przewidziany jest czas na ich szczegółową weryfikację i niezbędne konsultacje. W miarę możliwości wszystkie wnioski będą uzupełniane przy konsultacji z ich autorami, więc żaden pomysł nie zostanie odrzucony ze względu na braki formalne.

Przypominamy, aby zgłosić projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Skierniewice, należy do 8 września 2015 r. złożyć w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Spraw Społecznych, ul. Senatorska 12, pok. 125 wniosek wraz z co najmniej 30 podpisami mieszkańców Skierniewic.

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego jest edycją sondażową, której celem jest aktywizacja mieszkańców. W kolejnych latach możliwe są zmiany, chociażby poprzez wprowadzenie głosowania przez Internet, czy zwiększenie kwoty przeznaczonej na miejskie inwestycje proponowane przez mieszkańców.

Więcej informacji o budżecie obywatelskim.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE