Butelki dla Hospicjum

0
350

Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach wraz z EkoPap Skup Makulatury przedłuża bezterminowo akcję Butelki dla Hospicjum. Wszyscy zaangażowani w akcję, lub chcący się do niej przyłączyć zbierają plastikowe opakowania, zgniatają je i w workach dostarczają do Skupu. Firma Ekopap mieści się przy ulicy Ogrodowej 18 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-14.00. Zawsze przekazując butelki na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum należy wyraźnie zaznaczyć, że surowiec gromadzony był w ramach akcji Butelki dla Hospicjum.

Zbiórka pilotażowa:

Począwszy od 1.07.2016 do 31.08.2016 Stowarzyszenie Hospicjum wraz z Ekopap prowadzili zbiórkę pilotażową mającą pokazać, czy akcja się spodoba, a mieszkańcy i firmy będą chcieli przyłączyć się do zabawy. Czas pokazał, że możliwość oddania na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum plastikowych butelek cieszy się dużą popularnością – zebraliśmy 758 kg surowca. Mieszkańcy wiele razy pytali w Hospicjum czy po 1.09.2016 akcja będzie dalej prowadzona. To właśnie na prośbę mieszkańców akcja trwa dalej. W fazie pilotażowej znaczny udział mieli mieszkańcy, ale również instytucje miejskie: Urząd Miasta Skierniewice, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach oraz Kinoteatr Polonez, do zbiórki włączył się również skierniewicki oddział Banku ING oraz inne firmy.

Zmieniliśmy miejsca oddawania butelek:

W fazie pilotażowej akcji butelki można było oddawać zarówno w siedzibie Stowarzyszenia jak i w firmie Ekopap przy Ogrodowej. W akcji bezterminowej możliwość jest tylko jedna: firma Ekopap. Podyktowane jest to faktem, iż Stowarzyszenie Hospicjum jeszcze w tym roku będzie zmieniło swoją siedzibę oraz z powodu trudności w organizacji transportu pozostawionych w Stowarzyszeniu butelek do skupu. Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej oraz firma EkoPap Skup makulatury mają nadzieje, że mimo zmian zainteresowanie akcją utrzyma się na podobnym poziomie, a być może wzrośnie.

Zaangażowanie w zbiórkę odnotowaliśmy również wśród lokalnych mediów. Swoje wsparcie w pilotażowej zbiórce wykazała redakcja Głosu Skierniewic i Okolicy. Od września patronem medialnym została również redakcja INFOSkierniewice.pl.

Chęć udzielania patronatu nad akcją pokazuje nam zaangażowanie skierniewickich mediów w sprawy zarówno Stowarzyszenia Hospicjum, niesienia pomocy innym oraz promowania ekologii.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o