Strona głównaBiznesButy robocze - na co zwracać uwagę przy wyborze

Buty robocze – na co zwracać uwagę przy wyborze

Materiał partnera

- REKRAMA -

Przygotowując wyposażenie dla pracowników należy między innymi zadbać o ich bezpieczeństwo w trakcie pracy. Dlatego wśród tych elementów, które będzie trzeba kontrolować znajduje się wyposażenie z jakiego pracownicy będą korzystać.

Strój roboczy oraz obuwie robocze powinno być dopasowane do stanowiska pracy, tak by faktycznie gwarantowało komfort i bezpieczeństwo w trakcie pracy. Na niektórych stanowiskach pracy istotne będzie między innymi to jakie buty robocze otrzymają pracownicy. Warto zwrócić na nie uwagę i poznać jakie typy obuwia roboczego są obecnie proponowane. Dzięki temu łatwiej będzie zadbać o profesjonalne wyposażenie pracowników.

Podstawowe informacje o butach roboczych 

Zacząć należy oczywiście od podstawowych informacji, które do obuwia ochronnego się odnoszą. Buty robocze są podstawowym elementem wyposażenia jeśli chodzi o strój roboczy dla pracowników. Dzięki nim można będzie chronić stopy przed urazami mechanicznymi, ale również przed ewentualnym działaniem środków toksycznych czy substancji żrących. Takie buty mogą być odporne na działanie skrajnych temperatur co w niektórych sytuacjach również może się okazać przydatne. Dlatego wybierając buty robocze w pierwszej kolejno będzie trzeba zastanowić się nad tym do jakiej pracy będą dane buty przeznaczone. Dzięki temu z jednej strony będzie można sobie zapewnić komfort pracy, a z drugiej będzie można zapewnić sobie bezpieczeństwo. W butach roboczych wiele osób spędza cały dzień, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że ten buty musi być wygodny. buty nie mogą być zbyt małe, bo w ciągu całego dnia pracy noga może spuchnąć. Przy wyborze butów warto zdecydować się na dobrego producenta, który będzie w stanie zapewnić wysoka jakość wykonania, co wpłynie zarówno na komfort jak i na trwałość takiego obuwia.

O jakich typach butów roboczych możemy mówić

Jeśli bierzemy pod uwagę buty robocze (https://www.ferpol.pl/pl/662-buty-robocze) możemy mówić o kilku formach podziału tych butów. Jeśli chodzi o podstawowe typy obuwia to związane są one z długością cholewki. Tutaj wyróżnić możemy półbuty, trzewiki, sandały oraz buty do kolan. To podstawowy podział jeśli chodzi o typy butów. W grę wchodzi także podział na różne rodzaje butów i możemy wymienić buty bezpieczne oznaczane jako S, buty ochronne oznaczone jako P oraz buty zawodowe oznaczone jako O. W przypadku butów bezpiecznych to buty, które posiadają podnosek i ma on wytrzymałość, która równa jest sile nacisku na poziomie minimum 200J, odporne na ściskanie z siłą 15kN. Istnieje określona norma ISO, która określa jakie warunki spełniają takie buty. Buty oznaczone literą P to buty ochronne, które również mają określone normą ISO parametry i będzie to między innymi podnosek, który wytrzymuje uderzenie 100J i ściskanie z siłą równą minimum 10kN. W przypadku butów oznaczonych jako buty zawodowe O będziemy mogli mówić o butach ochronnych, które jednak nie mają podnoska. Dlatego takie buty stosowane mogą być w tych miejscach, gdzie nie będzie występowało ryzyko zmiażdżenia stopy. Tutaj również jest norma, która określa dokładnie jak te buty będą wyglądać co do konkretnych właściwości. Buty mogą być również dzielone pod kątem tego jakie czynniki środowiskowe na nie będą działać i w związku z tym jaką muszą mieć odporność. Dobrej jakości obuwie robocze znajdą Państwo w sklepie z artykułami BHP – Ferpol.

Wybór odpowiednich butów

Wybierając buty robocze każdy zainteresowany zakupem dostanie sporo różnych propozycji, na które można zwrócić uwagę. Dlatego warto w głównej mierze wziąć pod uwagę warunki pracy i ewentualne niebezpieczeństwa z tym związane, by buty robocze w taki sposób dopasować do potrzeb pracownika.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE