Strona główna Kultura BWA Skierniewice: wykład "BAUHAUS"

BWA Skierniewice: wykład "BAUHAUS"

0

- REKRAMA -

Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza w środę 16 marca 2016 r. o godz. 16.30 na wykład Małgorzaty Marszałł: „BAUHAUS”, Sala 104 CKiS, wstęp wolny.


Bauhaus to szkoła artystyczno-rzemieślnicza, która powstała w Weimarze w 1919 roku. Uznawana jest za jeden z najważniejszych eksperymentów XX wieku w dziedzinie nauki projektowania. Ukształtowane tam metody nauczania, przekonania i ideologie wyprzedzały swój czas i jeszcze długo pozostawały aktualne. Powstanie szkoły było uwieńczeniem procesów reformatorskich przełomy XIX i XX wieku, mających na celu pogodzenie wartości artystycznych z produkcją przemysłową.

Szkoła istniała tylko 14 lat i wykształciła zaledwie 500 absolwentów, ale zdążyła stać się legendą i do dziś pozostaje symbolem nowoczesnego podejścia do architektury i wzornictwa. Celem było wykształcenie nowego pokolenia projektantów i architektów, którzy spełniliby, a nawet wyprzedzili wymagania XX wieku, wykorzystując jego zdobycze naukowe, techniczne, intelektualne i estetyczne.

W ciągu 14 lat istnienia Bauhaus wielokrotnie zmieniał swój charakter, ustalenie obowiązującego programu nauczania było procesem długim i trudnym. Nauczano między innymi takich dziedzin jak architektura, stolarka, tkactwo, metalurgia, fotografia, witraż czy scenografia. Ze szkołą związanych było wielu wybitnych artystów, przede wszystkim założyciel i pierwszy dyrektor szkoły architekt Walter Gropius, kolejni dyrektorzy, też architekci: Hannes Meyer i Ludwig Mies van der Rohe, oraz malarze Paul Klee i Wassily Kandinsky.

Środa, 16 marzec 2016 r., godz. 16:30
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, ul. Reymonta 33
Sala 104
Wstęp wolny

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version