Być filmowcem – Spotkanie z Maliną Mackiewicz

0

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza 12 grudnia o godz. 18 na spotkanie z Maliną Mackiewicz. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Skoczek – filmoznawca. Sala Kameralna CKiS (dawny MOK), wstęp wolny. 

Malina Mackiewicz – urodzona w Australii, wychowana w Polsce – w Skierniewicach. Malina wróciła do Sydney jako nastolatka i tam rozpoczęła studia na kierunkach aktorstwo a następnie reżyseria. Ukończyła Australian Film Television & Radio School w 2014 roku. W ostatnim roku nauki napisała i wyreżyserowała dwa filmy krótkometrażowe pod kierunkiem uznanych australijskich reżyserek: Cate Shortland i Samantha Lang. Pierwszy z filmów – „Driftwood Dustmites” miał swoją premierę na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale, Światowa premiera drugiego, pt. „Deszcz” odbyła się podczas Międzynarodowego Festiawalu Filmowego w Toronto – TIFF 2015. Jej praca jest kontemplatywna, empiryczna i grawituje w temacie do enigmatycznych stron relacji rodzinnych i międzyludzkich.

Malina jest w początkowej fazie rozwoju pierwszego pełnometrażowego scenariusza fabularnego. Jest on oparty na bohaterach i koncepcji „Deszczu”. Pracuje także nad kolejnym scenariuszem fabularnym, którego głównym motywem będą ostatnie momenty bliskiej i burzliwej, lecz nieuchronnie przemijającej przyjaźni pomiędzy dwoma nastoletnimi dziewczynami – „Nasya & I”.

- Reklama -

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments