Strona główna Wiadomości Co dalej z budową kliniki ortopedycznej w Skierniewicach?

Co dalej z budową kliniki ortopedycznej w Skierniewicach?

Ponad rok temu miasto sprzedało za 1 procent wartości działkę pod budowę kliniki. Od tego czasu nic się nie dzieje. Pytania o inwestycję słychać wśród mieszkańców. Zadają je też radni rady miasta. Po dużych nadziejach na powstanie kliniki, pojawiały się wątpliwości.

Minął już ponad rok od wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kliniki ortopedii (więcej na ten temat), a na placu, na którym inwestycja jest planowana rosną coraz większe chwasty. Powątpiewanie w powstanie centrum słychać z ust niektórych radnych. Wśród nich jest m.in. Paweł Słojewski, który przypomina zorganizowaną z rozmachem uroczystość, po której zapadła głucha cisza.

Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk nie zwątpił jeszcze w powstanie kliniki.

– Cały czas pani prezes deklaruje, że ta inwestycja będzie realizowana. Nam pozostaje tylko czekać. Naciskać, naciskać, naciskać i czekać. Interesy miasta jeśli chodzi o tę nieruchomość są zabezpieczone w stu procentach, natomiast wierzę głęboko że te prace ruszą, a klinika powstanie.

Prezes Fundacji Kochaj Życie Małgorzata Nowotnik zapewniła nas, że wszystkie dotychczasowe działania zbliżają do celu jakim jest powstanie centrum.

– W tym czasie bardzo dużo zrobiliśmy. Lekarze są już po siedmiu miesiącach szkolenia na Florydzie u Doktora Paleya. Dzięki temu mamy już wyszkolonych fachowców i zgodę na nazwę – Europe Paley Institute Skierniewice.

W marcu ubiegłego roku działkę przy ulicy 26. Dywizji Piechoty miasto sprzedało fundacji Kochaj życie za 41 tysięcy złotych, czyli 1 procent wartości. W akcie notarialnym znalazło się szereg gwarancji zabezpieczających interesy miasta.

Na działce powstać ma centrum ortopedyczne, w którym leczone mają być dzieci z ciężkimi wadami kończyn. Wzorem jest klinika amerykańskiego chirurga ortopedy doktora Drora Paleya w West Palm Beach na Florydzie. To tam ratunku szukają rodziny dzieci, którym lekarze w Polsce często nie dają nadziei. Po powstaniu kliniki w Skierniewicach mali pacjenci leczeni będą na miejscu. Co ważne, również tutaj przechodzić mają długotrwały proces rehabilitacji.

Prezes Małgorzata Nowotnik zapewnia – My to w Skierniewicach zrobimy. Na pewno to zrobimy – powtarza.

7 KOMENTARZE

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krisss

co za artykuł???
Co z niego wynika???
Przecież to już wszyscy wiedzą, myślałem że coś nowego napiszecie, że coś wiadomo a tu takie lelum polelum. W jednym zdaniu można to zawrzeć – wstępem.
Jeśli się nic nie wie to się nie pisze, a nie takie byle co, byle by było.
SŁABO 🙁

mieszkaniec

Ciekawe czemu w tym roku doktor Paley nie przyjechał do SKC?

Piotr

Wybory, wybory, wybory. WYASFALTOWANY ZALEW, DPS, KOSTKA BRUKOWA KLADZIONA W ZASADZIE WSZĘDZIE. LUD KUPI SCIEME. DOSTANIE KIELLBASKE OWINIETĄ W MAJTECZKI W KROPECZKI, i oczywiście zagłosuje na obecnych „wlodarzy”. Za kilka lat nie będzie tej ekipy, ale pozostaną bajonskie długi. WCZESNY GIEREK. Oj, ludu, ludu skierniewicki, zastanów sie na kogo zagłosować.

Jaro

Różnica między poprzednikami jest taka, że tamci zadłużali i kompletnie nic nie robili. Obecna ekipa sporo zrobiła.

Paweł

” Lekarze są już po siedmiu miesiącach szkolenia na Florydzie u Doktora Paleya” to cytat z wypowiedzi Pani Prezes Fundacji Kochaj Życie Małgorzaty Nowotnik wypadało by dotrzeć do tych lekarzy o ile tacy rzeczywiście przechodzą szkolenie i zapytać ich co o tych wypowiedziach Pani Prezes sądzą. Nie zgadzam się z wcześniejszym wpisem „takie lelum polelum” raczej to typowe „bicie piany”.

Dowgird

W tej sprawie umyka wszystkim podstawowa kwestia, a mianowicie kto zobowiązał się do powstania kliniki i komu została przekazana działka. Działkę otrzymała Fundacja, a Fundacja jak to Fundacja nie ma pieniędzy na wybudowanie kliniki, dlatego sprawa stoi. Nie sądzę, że w sprawie pojawi się zmiana, bo musiałby pojawić się spory kapitał, a tego bynajmniej z Ameryki nie widać.

outsider75

Z tego co wiem to inwestor był. Bardzo poważny gość, od którego właściwie to wszystko się zaczęło. To on od początku, nie tylko zobligował się do sfinansowania inwestycji, ale także był jednym z pomysłodawcow tego projektu. Teraz, czytając te wszystkie artykuły, z których tak na prawdę nie wynika nic, mam mieszane przeczucia. Działka sprzedana, kamyk wkopany i ….. I nic. Cisza w eterze.

Przeczytaj także:

Poseł PSL Dariusz Klimczak jest zakażony koronawirusem

Poseł z naszego regionu Dariusz Klimczak, jest zakażony koronawirusem. O fakcie tym poinformował sam polityk, za pomocą mediów społecznościowych.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 04.08.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 04.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 03.08.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 03.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i...

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 02.08.2020 r.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 02.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i...

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

Bal Noworoczny 2019 w Skierniewicach [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (26.01.) odbył się Bal Noworoczny 2019. Gości witał prezydent Krzysztof Jażdżyk i przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon. Około 500 osób bawiło...

Studniówka 2019 w Ekonomiku [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (09.02) odbyła się największa studniówka w Skierniewicach. Maturzyści z Zespołu Szkół Nr 3 mieli swój bal na hali OSiR. Dobrej zabawy i...

Bal charytatywny w Starostwie Powiatowym 2019 [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (16.02) w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach po raz kolejny odbył się Bal Charytatywny. Dochód z balu przekazano na rzecz Powiatowej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej...

Studniówka 2019 w Budowlance [ZDJĘCIA+FILM]

W sobotę (19.01) rozpoczął się tegoroczny sezon studniówkowy. Jako pierwsi bawili się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. W balu studniówkowym wzięło udział ponad...

KOMENTARZE