Strona głównaBiznesCo to jest pozycjonowanie stron?

Co to jest pozycjonowanie stron?

Materiał partnera

- REKRAMA -

SEO (z języka angielskiego Search Engine Optimization) dotyczy podnoszenia widoczności w wyszukiwarce. Codziennie miliony osób otwierają Google i wpisują słowa kluczowe w poszukiwaniu usług i produktów. Sklepy internetowe konkurują między sobą, starając się pojawiać jak najwyżej – na jak największą liczbę fraz.

Pozycjonowanie stron pod kątem Google polega na odpowiednim dopasowaniu słów kluczowych i zawartości witryny do oczekiwań klientów. Załóżmy, że prowadzimy lecznicę weterynaryjną w Lublinie. Jeśli chcemy dogonić konkurencję w internecie, powinniśmy przede wszystkim umieścić na naszej stronie najważniejsze słowa: “Weterynarz” oraz “Lublin”. Podobnie, każda podstrona powinna być dobrze przemyślana i zoptymalizowana przez specjalistę. Tylko dzięki temu zinterpretujemy i odpowiemy na rzeczywiste potrzeby użytkowników.

Na czym polega pozycjonowanie?

W pierwszej kolejności należy przeanalizować stronę internetową. Znaleźć jej słabe oraz mocne punkty. Sprawdzić stan techniczny oraz to, czy istnieją ważne błędy mogące przeszkodzić w zdobywaniu widoczności.

Następnie specjalista SEO przygotowuje szereg rekomendacji zgodnych z wytycznymi Google, które należy wdrożyć, by zobaczyć pozytywne wyniki. Copywriterzy piszą treści, a programiści wdrażają zalecenia techniczne.

Dopiero po pewnym czasie od implementacji wszystkich wytycznych zauważymy pozytywne wyniki. Dzieje się tak dlatego, że Google działa w oparciu o potężny algorytm. Zebranie wszystkich informacji, porównanie ich z konkurencją, oraz ostateczna ocena strony zajmuje czas. 

Jakie korzyści daje pozycjonowanie?

SEO podnosi potencjał wyszukiwania organicznego. Organicznego, czyli naturalnego. Nie musimy płacić za każde kliknięcie, w przeciwieństwie do innych rozwiązań. Użytkownicy mają większe zaufanie do stron nieoznaczonych jako reklama, chętniej również dokonują zakupu. Odpowiednio pokierowana strategia SEO może zwiększyć konwersję w stopniu równym Google Ads.

Pozycjonowanie stron pod kątem Google poprawia także zaangażowanie użytkowników. Jeśli nasi klienci spędzają na stronie za mało czasu lub momentalnie opuszczają witrynę, warto zainwestować w SEO. Dzięki odpowiedniej optymalizacji pod szereg słów kluczowych, kategorie, artykuły, a nawet pojedyncze produkty zaczną pojawiać się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania. Użytkownicy zainteresowani treścią spędzą więcej czasu w witrynie.

Pozycjonowanie to kompleksowa usługa. Nie wystarczy jedynie umieścić słów kluczowych i odpowiedniej ilości treści. Zatrudniając specjalistę SEO, inwestujemy także w dobry stan techniczny naszego serwisu. Profesjonalista na bieżąco będzie w stanie wychwycić błędy uniemożliwiające poprawne indeksowanie lub poruszanie się po stronie. Podczas gdy właściciel sklepu dba o rozwój biznesu, na miejscu czuwa kompetentny pomocnik, który zaopiekuje się dobrem witryny internetowej i zadba o kontakt z programistą. 

Pozycjonowanie stron pod kątem Google może wiązać się z dużymi kosztami – zależnie od potrzeb oraz dostępnych środków. Warto jednak zainwestować w SEO, ponieważ zyskujemy w ten sposób kompleksową usługę. Dobra agencja będzie w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania – przeanalizować stronę, przygotować dobre teksty, a następnie zająć się wdrożeniem zmian. Dziś każdy liczący się w internecie serwis korzysta z usług pozycjonowania.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE