CROSS SKC debiutuje na arenie ogólnopolskiej!

0
3217

W sobotę (10.03) 6 zawodników ze Skierniewic uczestniczyło w Debiutach Cross 2018 w Łodzi. Pierwszy występ skierniewickiej drużyny był doskonałym momentem na sprawdzenie się z zawodnikami z całej Polski i przyniósł ogromne sukcesy.

Podopieczni CROSS SKC brali udział w dwóch workout-ach eliminacyjnych do ćwierćfinałów, z czego piątka zawodników dostała kwalifikacje do półfinałów, a dwójka wywalczyła awans do finału. Od samego początku nasi zawodnicy byli w czołówce, co zapowiadało wysokie pozycję w kwalifikacji końcowej po wszystkich treningach. W zawodach brało udział 50 kobiet i 80 mężczyzn.

Wśród kobiet na 6. pozycji uplasowała się Arletta Mirowska, która dostała się do finału i walczyła dzielnie w ośmioosobowej obsadzie finałowej. Zawodniczka rozpoczęła przygodę z CROSS SKC od momentu rozpoczęcia działalności. Zrobiła ogromne postępy z czego kadra trenerska jest bardzo dumna. 10. miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Aleksandra Kiwała, która pokazała się z bardzo dobrej strony w każdym zaplanowanym workoucie. Ola również trenuje w CROSS SKC od samego początku.

Wśród mężczyzn eliminacje i ćwierćfinały przeszły gładko dla trójki zawodników, którzy spotkali się w 16-osobowym półfinale. Ogromne gratulacje dla Przemka Bielińskiego, za samozaparcie i wyśmienitą kondycję, która pozwoliła mu dostać się do finału, w którym walczył z najlepszymi i ostatecznie zajął 8. pozycję w klasyfikacji końcowej. Kolejnym zawodnikiem, który wykazał się tytanowym sercem i determinacją był Julian Dudek, który zakończył starty na 12. pozycji. Tuż za nim uplasował się Piguła Kacper, na co dzień trener CROSS SKC, który tym razem zaprezentował się w roli zawodnika. Po ciężkim boju z własnymi słabościami zajął pewną 14. pozycję. Łukasz Sałkowski silny i ambitny atleta, który jest w crossfitowej społeczności od samego początku uplasował się na 36. pozycji.

– Wszyscy Nasi zawodnicy zaprezentowali najwyższy poziom techniki wykonywanych ćwiczeń. Weszliśmy w zaszczytne grono polskich „atlitów”, kontynuujemy ciężką pracę nad swoją wszechstronną sprawnością i ruszamy na podbój kolejnych zawodów – powiedział Szymon Kiwała – założyciel jedynego profesjonalnego CrossBoxa w Skierniewicach. – Nie możemy zapomnieć o kibicach, którzy pojechali do Łodzi razem z naszymi zawodnikami, by wspierać ich w debiutanckich zawodach. Wyrazy podziękowania w ich stronę. Przekonaliśmy się, że społeczność skierniewickiego cross-fitu to silne więzi nie tylko podczas codziennych treningów. #familiacrossskc wielkie dzięki! – dodał.