Strona głównaSportCztery medale dla najmłodszych zawodników Academia Gorila Skierniewice

Cztery medale dla najmłodszych zawodników Academia Gorila Skierniewice

- REKRAMA -

Cztery medale, w tym trzy złote i jeden brązowy, zdobyli najmłodsi zawodnicy Academia Gorila Skierniewice podczas zawodów Karate Wszechstylowego w Ujeździe. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników m.in. z Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Końskich i Sochaczewa. Doskonały występ w weekend zaliczył również Arkadiusz Kolus podczas XII Mistrzostw Polski ADCC, gdzie zajął 5 miejsce.

Na najwyższym stopniu podium w turnieju Karate stanęli Oliwier Nieborski, Mikołaj Maciesiak i Bartek Boratyński. Brązowy medal i III miejsce zajął Damian Buczyński. Ostatni z naszych zawodników – Oliwier Adamiec uplasował się tuż poza podium na IV miejscu.

– W zawodach dzieci zawsze większe znaczenie ma dla mnie postawa, wola walki i determinacja niż zdobycie medalu. Ale jeśli uda się stanąć na podium dzięki ciężkiej pracy – wtedy pękam z dumy. Tak było w tym przypadku dlatego bardzo cieszę się ze złotych medali. Szczególne wyróżnienie należy się Mikołajowi Maciesiakowi, który wielokrotnie pokazał, że mimo młodego wieku jest już poważnym karateką – skomentował Przemysław Matuszewski, trener Academia Gorila Skierniewice

Doskonały występ w Mistrzostwa Polski ADCC w Warszawie zaliczył Arek Kolus, który w kategorii wagowej – 83 kg doszedł po 3 wygranych walkach do ćwierćfinału! Jedną ze swoich walk efektownie zakończył duszeniem gilotynowym, a w dwóch kolejnych zdominował przeciwników i wygrał zdecydowanie na punkty. W tej kategorii wagowej walczyło aż 33 zawodników z najlepszych klubów Bazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce. W zawodach walczyło 570 zawodników. Turnieje ADCC to jedne z najlepiej obsadzonych zawodów grapplerskich w całym kalendarzu startowym.