Strona głównaWiadomościCzy przedszkole Zielony Zakątek jest bezpieczne dla dzieci?

Czy przedszkole Zielony Zakątek jest bezpieczne dla dzieci?

- REKRAMA -

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego skontrolował budynek Przedszkola nr 8 w Skierniewicach, po tym jak z elewacji budynku odpadła i rozbiła się obok głównego wejścia granitowa płyta. Kontrola nadzoru miała wykazać, czy budynek nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa dzieci i czy dalej można go bezpiecznie użytkować.

Granitowa płyta odpadła od elewacji w czasie, gdy w przedszkolu nie było dzieci. 24-ego grudnia o godzinie 6-ej rano rozbitą na chodniku, obok wejścia, płytę zobaczył kierownik gospodarczy obiektu. Zabezpieczył teren i poinformował dyrekcje placówki.

– Cieszę się, że miało to miejsce w nocy albo w godzinach porannych i na szczęście nie doszło do tragedii – mówi Beata Pacocha dyrektor przedszkola. – Dzieci wchodzą i wychodzą tym wejściem, także różnie to mogło być.

Granitowymi płytami pokryta jest cała elewacja frontowa i częściowo bok budynku przedszkola Zielony Zakątek. Ze względu na bezpieczeństwo wejście główne do budynku zostało zamknięte. Wyznaczono bezpieczne przejście do bocznego wejścia do przedszkola. Budynek przedszkola oddany został do użytku zaledwie cztery lata temu. Dlaczego w nowym obiekcie odpadają granitowe płyty?

– Wiatr uszkodził obróbkę blacharską od strony dachu i dostała się tam woda – mówi wiceprezydent Eugeniusz Góraj. – Warunki atmosferyczne, na zmianę mróz i temperatury dodatnie spowodowały, że rozsadziło fragment tej elewacji. Byłem na miejscu i zapadły już konkretne decyzję rozwiązujące ten problem. Absolutnie takie rzeczy, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, nie powinny się wydarzyć – dodaje.

W tej chwili wzmacniana jest mechanicznie cała elewacja budynku. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego ocenił, że przedszkole bezpiecznie może funkcjonować dalej.

– Każda z tych płyt zostanie oddzielnie obejrzana, każda zostanie dodatkowo zakotwiona. To powinno definitywnie rozwiązać problem – mówi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Marek Kłopocki. – Po wykonaniu robót budowlanych wykonawca przedstawi ocenę techniczną wykonaną przez uprawnioną osobę. Nie ma potrzeby zamykania obiektu. Budynek funkcjonuje na zasadzie jednego wejścia, ale zapewnione są też wyjścia ewakuacyjne – zapewnia inspektor.

Po wzmocnieniu płyt na ścianie frontowej wejście główne zostanie otwarte, a ekipa budowlana rozpocznie prace na ścianie bocznej budynku.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny

A kto budował to przedszkole i jaka jest gwarancja ? W życiu nie oddał bym dziecka do przedszkola gdzie odpadają płyty a zapewnienia p. Góraja włożył między bajki. Zerwać te płyty i położyć coś bezpiecznego. Jak dojdzie do nieszczęścia to wszyscy się wyłgają a winna będzie pogoda, wiatr, woda, deszcz, korniki i dziki w puszczy.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE