Czy zima zaskoczy skierniewickich drogowców?

0
8060

Zakład Utrzymania Miasta liczy w tym roku na łagodną zimę. Spółka zgromadziła blisko o połowę mniejsze zapasy piasku i soli do posypywania dróg.

Łagodne zimy w ostatnich latach spowodowały, że ZUM postanowił zmniejszyć ilość niezbędnych do zimowego utrzymania dróg materiałów. Spółka kupiła 200 ton soli. W poprzednich latach było to od 300 do 400 ton. Zakład liczy, że uda się zaoszczędzić nawet sto kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Zdaję sobie sprawę, że to jest trochę ryzykowne, bo gdybyśmy mieli 300 albo 400 ton soli, tak jak zwykle, a nie 200, które mamy dzisiaj, to przy groźnym ataku zimy miałoby to duże znaczenie – mówi prezes ZUM Piotr Majka. – Prognozy pogody nie są jednak tak groźne i mam nadzieję, że to na razie wystarczy –dodaje.

Robienie dużych zapasów oznacza zamrożenie około stu tysięcy złotych. Dla spółki, która zajmuje się jeszcze wieloma innymi zadaniami i potrzebuje na nie pieniędzy, to bardzo duża kwota. W każdej chwili jednak kolejne transporty soli mogą dotrzeć z kopalni w Kłodawie do Skierniewic.

– Spółka złożyła zamówienie na 600 ton i gdy tylko zajdzie taka potrzeba to w kilka godzin sól znajdzie się w mieście – informuje Piotr Majka. – Choć zdajemy sobie też sprawę, że gdy zima zaatakuje cały kraj to kolejki i czas oczekiwania się wydłużą.

 

Ostatnie prognozy przyspieszyły przygotowania do zimy. Na pojazdach ZUM zamontowane już zostały piaskarki i pługi. – Z naszego punktu widzenia jesteśmy do zimy gotowi. Ale z punktu widzenia obserwatorów, którzy na pewno dostrzegą jakieś mankamenty w naszych pierwszych zimowych działaniach, to pewnie znowu usłyszymy, że zima zaskoczyła drogowców – uśmiecha się prezes ZUM.

Już od niedzieli na południu Polski mogą pojawić się opady śniegu. Od poniedziałku możliwe są opady deszczu ze śniegiem i przelotne opady śniegu w naszym regionie i w samych Skierniewicach.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o